Tekeekö Niinistö ääniennätyksen?

Kansa odottaa malttamattomana, että pääsisi antamaan äänensä Sauli Niinistölle, joka joutui presidentinvaalissa raukkamaisen kepluttelun uhriksi ja oli kuitenkin lähellä voittaa "ylivoimaiseksi voittajaksi" ennustetun Halosen.

Sääli, ettei Niinistölle voida antaa ääniä valtakunnallisesti, mutta ehkä Uudenmaan äänet kuitenkin riittävät kaikkien aikojen äänivyöryyn?

Olettehan järki-ihmiset kanssani samaa mieltä?
151973
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Ryppynaama toivottavasti häviää meidän viriilille Matille. Ketjupolttaja Salella taitaa olla heikko kulma kun Tanjakin pisti vanhan ukon vaihtoon.

Äänestä
  • Sale oli Tanjan mielestä epäsiisti sottapytty jota siisti nainen ei voi tietenkään sietää. Ikääkin on sen verran, ettei mateen uittaminenkaan varmaan enää Salelta kunnolla onnistunut.

    Ihmettelen kuten monet muutkin mitä hyvää Sale on saanut Suomessa aikaan, kun suosio on noinkin suuri. Sale ja kumppanit saivat Suomen konkan partaalle ja Sale yritti imeä työttömätkin lähes kuiviin, muttei Sak:n tultua yleislakkouhalla väliin onnistunut.

    Äänestä

  • Tietäjä. kirjoitti:

    Sale oli Tanjan mielestä epäsiisti sottapytty jota siisti nainen ei voi tietenkään sietää. Ikääkin on sen verran, ettei mateen uittaminenkaan varmaan enää Salelta kunnolla onnistunut.

    Ihmettelen kuten monet muutkin mitä hyvää Sale on saanut Suomessa aikaan, kun suosio on noinkin suuri. Sale ja kumppanit saivat Suomen konkan partaalle ja Sale yritti imeä työttömätkin lähes kuiviin, muttei Sak:n tultua yleislakkouhalla väliin onnistunut.

    Oliko tuo Seiskassa vai Oho!:ssa?

    Salen äänikuninkuudelle et kuitenkaan voi mitään, vaikka yrität harrastaa loanheittoa.

    Äänestä

Häh häh häh heh heh heh heh, tottakai, heh heh

Äänestä

se osoittaa mielen heikkouden!!
Joten ei "köyhiä" johtamaan kansaamme.

Äänestä
  • Olisikohan sittenkin suurempaa mielen heikkoutta pukea valintansa tavallaan politiikkaan eli asioiden hoitamiseen mitättömästi - jos yhtään - vaikuttavaan sivuseikkaan kuten tupakointi?

    Miten sinä määrittelet sitten ne kaikki ihmiset, jotka ovat alttiita makean käyttöön, ylensyöntiin, heräteostoksiin, yksipuoliseen poliittisen propagandaan jne jne (näitä voi keksiä lisää vaikka kuinka)?

    Mielen heikkoutta ja köyhyyttä on se, että uskoo kaiken, mitä media suoltaa luettavaksi ja katsottavaksi, ilman kritiikkiä ja sinisilmäisesti (tämä ei ole loukkauksena oikeasti silmiltään sinisiä kohtaan, vaimollakin on muuten - jos ei siniset, niin - sinivihreät:)

    Kyllä se nyt on sitten jo sen kolmannen (ainakin) viskin aika!

    Äänestä

  • Aloittaja

    Sauli pystyy lopettamaan tupakoinnin silloin kun haluaa, mutta miten eräät poliitikot pystyvät koskaan pesemään itsestään pois maanpetoksellista toimintaansa?

    Äänestä

Olettehan järki-ihmiset kanssani samaa mieltä
Jookos??

Äänestä

Jos välttämättä haluat äänestää takinkääntäjää ja pressanvaaleissa Haloselle nolosti hävinnyttä niin siitä vaan. Sauli paran todellinen kannatus oli lähes puolta pienenempi kuin ylivoimaisen Halosen, sillä todellinen kannatus lasketaan tietenkin ensimmäiseltä kierrokselta. Eivät auttaneet edes KEPUN äänet toisella kierroksella.

Äänestä
  • Oli hyvin lähellä, ettei Sale lähettänyt Tarjaa enenaikaiselle eläkkeelle.

    Nolosti pärjäsi vain Tarja, jonka ylivoimaiseksi ennustettu voitto kutistui pariin pahaiseen prosenttiin!

    Äänestä

viestejä,naurettava pelle,haahhaha

Äänestä
  • Aloittaja

    On aina myönteistä, jos herätän enemmän hyvää kuin huonoa tuulta.

    Sinäkin voisit pyrkiä samaan..

    Äänestä

Voiko viime keväänä ilmennyt paniikkimieliala vasemmistolaisten keskuudessa yltyä tänä keväänä entistäkin hurjemmaksi?

Kun (aivan sattuman kaupalla) Tarja selvisi rajusta suosionlaskustaan ilman katastrofia, pelkäävät Suomen sosialistit nyt, että Niinistö aiheuttaa lumivyöryefektin, jonka seurauksena kansa siirtyy kaikilla äänestysalueilla sankoin joukoin oikeisto/keskustan linjoiden taakse, jolloin vasemmiston epääoikeudenmukainen valta saa vihdoinkin ansaitsemansa päätöksen.

Se olisikin mukava käänne valtiolaivamme väärin ohjattuun suunnanvalintaan!

Äänestä
  • Kun tosiasia on se, että 24-26% äänestää demareita, 24-26% äänestää keskustaa ja 20-22% äänestää kokoomusta niin ei auta ei auta ei auta haaveilu. Punamultaa pukkaa koska kansan enemmistö niin haluaa.

    Niinistö näytti osaamisensa tason valtiovarainministerinä ollessaan. Tyhjästä on paha nyhjästä. Kupla koko mies ja taitaa kupla puhjeta ennen vaaleja.

    Äänestä

mielestä "raukkamaista kepluttelua" äänestää niinistöä?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


UPDATE_6805913 kirjoitti:

Kansa odottaa malttamattomana, että pääsisi antamaan äänensä Sauli Niinistölle, joka joutui presidentinvaalissa raukkamaisen kepluttelun uhriksi ja oli kuitenkin lähellä voittaa "ylivoimaiseksi voittajaksi" ennustetun Halosen.

Sääli, ettei Niinistölle voida antaa ääniä valtakunnallisesti, mutta ehkä Uudenmaan äänet kuitenkin riittävät kaikkien aikojen äänivyöryyn?

Olettehan järki-ihmiset kanssani samaa mieltä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu