Voitaisko lopettaa juoruilu,please?

tavallinen kuolevainen

Kirka on nukkunut pois. Hän ei ole enää tässä ajassa. Hän kuului niihin ihmisiin, jotka kantoivat aurinkoa mukanaan, minne menivätkin. Ja se aurinko ei lakkaa paistamasta, vaikka hän ei ole enää täällä meidän keskuudessamme.
Ehkä meidän, niin minun kuin sinunkin, pitäisi kohdallamme miettiä mitä me kannamme mukanamme? Ja se onkin aika tärkeä asia, koska se on se, mitä meistä jää, kun täältä ajasta lähdemme ja mitä meistä muistetaan.
Ei ole tekoa, joka ei jättäisi jälkiä. Meidän tekomme, mitä sitten teemmekin, jättää jäljet meihin itseemme, sekä ympäröivään ympäristöön, niin laajalle kuin se on mahdollista.
Tällä palstalla esiintyvä juoruilu ja asiaton kirjoittelu ei satuta ketään, jolle Kirka oli tärkeä. Se ei pysty murtamaan sitä aurinkoa, jonka Kirka jätti meille. Mutta silti, kaikesta huolimatta, se tuo surun sydämeen juorun kirjoittajasta, niistä ihmisistä, jotka kirjoittelevat pahoittaakseen Kirkan fanien mielen ja mustamaalatakseen Kirkan muistoa. Minun käy näitä ihmisiä sääliksi. He kirjoittelevat Kirkan asioista kuin omistaan, ja tälle ilmiölle on löydettävissä lääketieteellinen selitys.
Kiitos Kirka siitä auringosta! Lepää rauhassa!

1

379

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • bravo!

      Kirka on poissa,mutta hänen legendansa elää yhä,ja sitä eivät ilkeämieliset juoruakat voi ottaa pois hänen faneiltaan!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6128
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5577
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2639
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2036
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1758
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      115
      1626
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1603
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1177
    10. Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään

      hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä
      Maailman menoa
      188
      988
    Aihe