Levittäkää tietoa!

Venäjällä vainotaan jälleen Mari-kansaa!

http://www.mari.ee/eng/news/polit/2007/01/03.html

Äärikansallismielinen venäläinen hakkasi Mari johtajan teho-osastolle. Venäjän hallinto katsoo sormien läpi tapahtumia!
6255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Järkyttävää! Mari vapaaksi ja heti!

Äänestä
  • Faktaa Valeri Savtsukin kirjassa.

    Äänestä

  • veljeilykasvi kirjoitti:

    Faktaa Valeri Savtsukin kirjassa.

    Näyttää sen. Jo siinä on vainon syytä.

    Äänestä

???

Äänestä

Sen nyt tietävät kaikki kansat. Mutta yhtä kikkaa ei putinkaan ole vielä oivaltanut.

Parhaiten marien tuhoaminen onnistuu, kun alueen rajat suljetaan ja alueelle pakkosiirretään muualta riittävä määrä mustaihoisia. Mustaihoisilla on luonnollisesti marit ylittävät ensisijaiset oikeudet, ja tämän valvomiseksi riittää kun alueelle siirretään myös riittävä määrä miliisejä tutkimaan ja rankaisemaan marien rasistisia rikoksia. Näin projekti toimii aivan kansainvälisten tavoitteiden mukaisesti, ja venäjä saa lisäksi kiitosta suvaitsevaisuudestaan ja rasismin torjunnastaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mareja vainotaan! kirjoitti:

Venäjällä vainotaan jälleen Mari-kansaa!

http://www.mari.ee/eng/news/polit/2007/01/03.html

Äärikansallismielinen venäläinen hakkasi Mari johtajan teho-osastolle. Venäjän hallinto katsoo sormien läpi tapahtumia!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu