Me syömme pöydässäsi!
Me syömme pöydässäsi
Demarimies
7711
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
En oikein jaksa uskoa?
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1311617
Syö toisen pöydässä,vaan AINA maksaa omat matkansa ynnä muut kulut omista rahoistaan ja työmatkatkin pyritään tekemään niin että kansan rahoja kuluisi mahdollisimman nuukasti!!!
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1307083&ref=rss
Kuvitella tuolle (800 000€ tai vajaat 5 ooo ooo mummon markkaa)rahasummalle mitään hyödyllisempää käyttöä kuin erkin matka TSADIIN ,ERITREAAN JA LIBYAAN , varmasti oli veronmaksajille edullinen sijoitus!!
Demarien kannattajakuntaan kuuluvat syövät ahkerampien pöydässä joka päivä. Me ahkerammat rahoitamme rupusakin loisimisen maksamalla jatkuvasti huippukorkeata ryöstöverotusta.
Me tosi ahkerat syömme firmanpiikkiin, Kalle ei kait kuulu ahkeriin.Ei ole piikkiä. Joutuu syömään henkilökunnan kanssa keittiössä. Paha juttu, jos mies on joutunut noin huonoon seuraan. Siitähän nousee iholle näppylöitä
Vaikka tuohon loiseläjä rupusakkiin kuulunkin, en silti äänestä demareita. En kai ketään, kun en kuulemma ole ihminenkään.
Teidän rahoillanne ja saamme ME-ille kivat eläkevirat, reilu meininki.