Monta pääsee finaaliin

Idolsin kehnoilta kotisivuilta ei moista tietoa löydy
2343
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eikö aiemmin siitä koko semifinaali -porukasta, mitkä ei päässy jatkoon, otettu vielä pari finaaliin mukaan. Onko muilla samanlaisia muistikuvia? Oliko se niin, että tuomarit sai valita niistä jäljelle jääneistä tai jotain???
Kun mun muistaakseni finaaleissa on ennenkin ollu enemmän kuin se kuusi ihmistä...

Äänestä
  • Onhan siinä lopussa aina seittemän pallukkaa, joissa kahessa oli jo eilen pärstänkuva

    Taitaa tänä vuonna olla 6 neljäön ryhmää ja sitten yksi keräilyerä.

    Vimme vuonnahan oli viisi välierää, joista pääs aina yksi jatkoon ja sitten lopuksi tuomarit valitsi 6 pudonnutta keräilyerään, josta pääs vielä viimeiset kaksi finaaliin

    Ekana vuonna tais olla niin että tuomarit valitsivat semifinaalista pudonneista suoraan viimeiset kaksi finaaliin ilman kansanäänestystä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuusvai kirjoitti:

Idolsin kehnoilta kotisivuilta ei moista tietoa löydy

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu