kunnia-asiana. Hävetkää kunnianloukkajat. Ei tarvitse pitää jonkun laulusta mutta ansiokkaan taiteilijan herjaaminen on todella vakava asia.
Vainajan kunnioittamista Suomessa
on pidetty aina
5653
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
nää arvostelijat eivät ole selvästikään kuulleet Kirkan englannin kielistä rocktuotantoa. Kirka oli Suomen ensimmäisiä kovatasoisia rocklaulajia ja minusta Kirkan ainoa virhe oli Suomeen jääminen. Englannista tai USAsta käsin hän olisi luonut itselleen kansainvälisen tunnettavuuden tuossa tuokiossa.
ja olisi Kirill ollut kovin epäilyksenalainen taustaltaan, helpompaa oli olla hänen Suomessa? Arvelin vaan, en tiedä. Miten lie?
muusikot ei ole turhan nirsoja politiikan perään, se on sama vaikka olisi Kim Jong Il kunhan laulaa osaa.
Olet oikeassa. Täällä käydään hyeenalauman tavoin vainajan kimppuun. Tämä on seurausta nelikymmenvuotisesta vapaasta kasvatuksesta ja tapakulttuurin rapauttamisesta.
minut on kasvatettu vapaalla kasvatuksella ja pärjään ihmisten kanssa paremmin kuin moni kovassa kurissa kasvanut.