hyvästit

Taakseni katsomatta
kerään tavarani
otan sen vihkon
jossa on nimeni
pudotan kädestä
avainnipun
katson silmiisi
viimeisen kerran
suljen oven
vien varjon mukanani
niin
ettei jää edes
jälkiä matolle
joskus on aika
vain unohtaa
kaikki ne kauniit asiat
joita ei tullut
0229
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset

Vanhimmat

Ei vielä vastauksia

Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.

Kommentoi aloitusta


N- kirjoitti:

Taakseni katsomatta
kerään tavarani
otan sen vihkon
jossa on nimeni
pudotan kädestä
avainnipun
katson silmiisi
viimeisen kerran
suljen oven
vien varjon mukanani
niin
ettei jää edes
jälkiä matolle
joskus on aika
vain unohtaa
kaikki ne kauniit asiat
joita ei tullut

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu