EU tappaa talouden

5731
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Vielä tappanut, vauhti sen kun paranee. Taitaa nytkin olla turbovaihde päällä.

Äänestä
  • Eväitä syödään NYT.

    Äänestä

On aivan selvää sanomattakin että varsinkaan äsken julkaistun YKn ilmastopaneelin raportin jälkeen ei minkäänlaisia hellityksiä päästörajoihin ja järjestelmiin ole tulossa.

Tokihan EK saa toivoa mitä haluaa...

Äänestä

Mm. kulutustavarat ja elintarvikkeet EU:n ulkopuolelta ovat halvempia kuin EU:n sisämarkkinoilta EU-tullista huolimatta. Saastuneemmilla alueilla ilmastopolitiikasta puhuttaessa tuotetaan halvemmalla ja tehokkaammin. EU:n ahneuden on aika kääntää suvaitsevuudeksi ja kansalaisten kuuntelemiseksi. Tuskin kestää montaa vuotta, kun EU:n laajuinen lama iskee. Miten silloin toimitaan? Eikö kannattaisi vaihtaa ETAan ajoissa, eli eduskuntavaaleissa?

Äänestä
  • Olet sairas! EU:n vastaisille puolueille (IPU, PS) ei pidä antaa mahdollisuutta eduskuntaan. Täytyyhän Suomen olla EU:ssa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Talousmies kirjoitti:

http://www.yle.fi/uutiset/talous/taustat/id50785.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu