Ovatko nämä julkkikset homoja?

Seuraavat julkkikset ovat Wikipedian mukaan homoja. Tämän artikkelin poistamisesta on jo äänestetty. Tulos oli: Säilytetään. http://fi.wikipedia.org/wiki/Luettelo_tunnetuista_homoseksuaaleista
261159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Onko noi kaikki itse myöntäneitä? Myös ulkomaalaiset?

Onko mielestänne joukossa joitakin, joista olette eri mieltä?

Entä keitä puuttuu?

Äänestä
  • Vähän itseänikin epäilyttää. Mukana on kyllä lähdeluettelo, josta asian voi tarkistaa...

    Äänestä

  • Miten laillista on tällaisen rekisterin luominen ja ylläpitäminen? Etenkin kun sivuja saa kuka tahansa muokata mitä tahansa.

    Minä päivänä SINÄ löydät nimesi jostakin luettelosta, vaikka vain luokiteltuna esim. Suomen sinisimmät silmät.

    Äänestä

  • hiekkapallo kirjoitti:

    Miten laillista on tällaisen rekisterin luominen ja ylläpitäminen? Etenkin kun sivuja saa kuka tahansa muokata mitä tahansa.

    Minä päivänä SINÄ löydät nimesi jostakin luettelosta, vaikka vain luokiteltuna esim. Suomen sinisimmät silmät.

    Tuotakin asiaa, että mistä asioista voi tehdä listaa, on Wikipediassa käyty läpi. Siellä kyseltiin mm. miksei julkkisheteroista tehdä listaa. Lue ne keskustelut läpi!

    Äänestä

pikku-g pikku gay?

Äänestä
  • Smithers? Smitherskö gei? No ei varmaan oo!

    Äänestä

Nyt odotellaan vielä, että kirkko heidät julistaa aviopuolisoiksi. Täten julistan jumalan suomin valtuuksin sinut Pekka, hoonaamaan Ollia perseeseen kunnes kuolema erottaa. Niin ripulissa, kuin piip piip Amen.

Äänestä
  • Kuule poju moni homo jättää ne hoonaamishommat kokonaan väliin ja tyytyy pelkkään ROMANTTISEEN RAKKAUTEEN! Sä et tiedä mistä puhut!

    Äänestä

  • KEHTAAT?!? kirjoitti:

    Kuule poju moni homo jättää ne hoonaamishommat kokonaan väliin ja tyytyy pelkkään ROMANTTISEEN RAKKAUTEEN! Sä et tiedä mistä puhut!

    Ehkä alaluokilla suoritti vertailuja välineiden koosta ja muusta, mutta onneksi tytöt rupesivat kiinnostamaan ja jälkeläisiä on syntynyt.

    Äänestä

  • KEHTAAT?!? kirjoitti:

    Kuule poju moni homo jättää ne hoonaamishommat kokonaan väliin ja tyytyy pelkkään ROMANTTISEEN RAKKAUTEEN! Sä et tiedä mistä puhut!

    vai onko se rasismia

    Äänestä

  • Liiterin asiakas kirjoitti:

    vai onko se rasismia

    Ei enää nykyään eritellä onks se sorto rodun tai sukupuolen tai seksisuunauksen perusteella tehtyä, kaikki erottelu on rikos!

    Äänestä

- Tolu Halmé
- Pekka Karhivaara
- Lötjönen
- Märtty Mahtisaari

Äänestä

Mannerheim, Hitler todennäköisimmin biseksuaaleja

Äänestä
  • Mannerheim tuskin piti naisista ollenkaan. Kulissivaimolleen hän osti asunnon kaukaa Suomesta. Vaimo piti olla huhujen takia, joten sellainen hankittiin.

    Äänestä

  • Yhä tabu kirjoitti:

    Mannerheim tuskin piti naisista ollenkaan. Kulissivaimolleen hän osti asunnon kaukaa Suomesta. Vaimo piti olla huhujen takia, joten sellainen hankittiin.

    Veijo Meri paljasti Marskin homouden julkisesti. sitä ennen siitä vain hiiskuttiin.

    Äänestä

Kun tietoa sanan varsinaisessa merkityksessä ei aiheesta löydy niin sitä ei löydy, mutta ilmiö siitä että Mannerheimillä ajatellaan olleen intiimejä suhteita nuorempiin miehiin on todellinen ja jostain se on saanut alkunsa.

Tällöin mainitsemisen arvoista (vaikka aiheesta saisi varmaan oman artikkelinsakin) on vähintään se, että aivan varmoja viitteitä ei ole olemassa (vaikka ne joista muistelisin lukeneeni olivatkin suhteellisen vakuuttavia).

Mitä tulee Marskin mielihalujen ja häneen kohdistuvan arvostuksen väliseen suhteeseen, sanoisin että kyseessä on kunkin lukijan henkilökohtainen asia. :) Ollaan varovaisia mutta sensuuria tuskin kannattaa ruveta harrastamaan, sillä ei savua ilman tulta.

Äänestä

ja valitti ulostus vaikeuksiaan. Lääkäri teki duuninsa ja kysyi oliko kaveri tietoinen, miksi ja mihin hänen peräsuolensa oli tarkoitettu ? Saakeli se kaveri kävi tosi kuumana, en tiedä oliko käyttänyt peräsuoltaan muuhun kuin ulostamiseen. Tosi loukkaantunut oli diagnoosista.

Äänestä

Mies vaati käräjillä naapurilleen tuomiota solvauksesta.
- Naapurinne sanoi teitä siis homoksi. Onko niin? -kysyi tuomari.
- Tä?
- Että niinkö on?
- Tota, kyllä.
- No mutta eihän se nykyaikana ole mikään solvaus, muru!

Äänestä

Herää kysymys onko olemassa ainuttakaan heteroa
taiteilijaa?
Teatterikorkeakoulut voisi nimetä saman tien
homo-oppilaitoksiksi/kouluiksi.

Äänestä
  • Kuten vaikka Oulussa ihmisjätösten (siis paskan) katsojien päälle heittämistä.

    Äänestä

listalla? Kyseessä sentään Suomen ensimmäinen homoseksuaali presidentti!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Sapiens kirjoitti:

Seuraavat julkkikset ovat Wikipedian mukaan homoja. Tämän artikkelin poistamisesta on jo äänestetty. Tulos oli: Säilytetään. http://fi.wikipedia.org/wiki/Luettelo_tunnetuista_homoseksuaaleista

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu