Jos joku aito keskustalainen väittää, ettei häntä inhota se touhu, millä Ihalainen ja Heinäluoma nöyryyttävät keskustaa, niin tuollainen keskustalainen ei ole aito keskustalainen.
Oletteko kepulaiset rehellisiä...
...edes itsellenne?
4400
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
rehellisyyteen.
Kyllä kansa tietää.
Demarimafiaan ei voi luottaa.
ole kansa,
Hesarin pääkirjoitus 3.2.2007: "Ammattiyhdistysaktiivien edessä Vanhanen puolusti myös suurituloisten verotuksen keventämistä, kun taas kokoomuksen puheenjohtaja Jyrki Katainen jättäytyi paneelissa porvaripuolueen puheenjohtajana Vanhasen varjoon. Itselleen ideologisesti epäluuloisen yleisön pelossa Katainen jopa astui hänelle viritettyyn ansaan, kun hänet jyjutettiin sanomaan kiistanalaisesta ammattiliittojen kanneoikeudesta, että "voimme harkita, jos se koetaan järkeväksi". Ammattiliitot haluaisivat työelämän riitakysymyksissä oikeuden ryhmäkanteen ajamiseen suuremman työntekijäjoukon puolesta. Oikeiston perinteistä linjaa tässäkin asiassa puolusti pääministeri Matti Vanhanen"
18.4.2002 HS: - - - ”Vanhanen puuttuu kirjassaan "Vaikea valinta" myös hallitusvaihtoehtoihin ja pitää niitä kirjansa nimen mukaan vaikeina.
Hän pitää mahdollisena, että keskusta osallistuisi Paavo Lipposen (sd) vetämään hallitukseen, vaikka keskusta voittaisi vaalit niukasti. "Ehkä", kuuluu arvio Lipposen jatkon todennäköisyydestä.
Tärkeintä hänelle on kuitenkin keskustan nouseminen hallitukseen. Sen voi Vanhasen mielestä vaarantaa "oman tehtävän epäselvyys. - - - "Työsopimuslakiin ei kannata palata pariinkymmeneen vuoteen", Vanhanen sanoi"