MINUA SÄÄLITTI

Jyrki ja Eero, niin paljon näiden yläpuolella oli Matti Vanhanen.


Ja ne prosentit. Esim:ulko ja turvallisuuspolitiikka, miten kansa luottaa:

Vanhanen 59 % Heinäluoma 8 % Jyrki vähän.


Totta Ukki ja Jorma, Wadi ja Istvan kepuloinen ja mielipide. ym. Totta te jos järki pelaa, äänestätte tämän jälkeen KESKUSTAA, sillä sehän on pakko, jos meinaa, että hyvinvointi jatkuu.


Paljon olisi sanomista, mutta pitää jo tämä tärkeä tieto saada teidänkin tietoon, vai mitä Uusi-Ukkeli?
141299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Lipponen kävi 8 kertaa USA:ssa vierailulla. Vanhanen ei ole edes yrittänyt, kun "on presidentin vuoro". Eikä ole Halonenkaan käynyt.

Hornet-ohjuksia on yritetty saada jo vuodesta 2004 saakka eikä vieläkään saada.

On tämä todella surkeaa, kun Halonen ja Tuomioja ovat boikotissa USA:ssa ja Vanhanen on saaamaton vätys.

Äänestä
  • turhaan niin kuin Lippos-pate teki ja reissaa vieläkin ja puhuu reissuillaan mitä sattuu.


    Itse tunki joka paikkaan ja luuli olevansa "ytimessä". Ei kelvannut EU:ssa mihinkään.

    Äänestä

  • asian kun on pääministerinä! Rupijaa saamaan ohjusta ja pommeja.

    Äänestä

  • Sonnimies kirjoitti:

    turhaan niin kuin Lippos-pate teki ja reissaa vieläkin ja puhuu reissuillaan mitä sattuu.


    Itse tunki joka paikkaan ja luuli olevansa "ytimessä". Ei kelvannut EU:ssa mihinkään.

    Matti kelpasi Susanille ja Susanilla oli tänään ennen näkemätön tiedotustilaisuus Helsingin WTC-rakennuksessa Mannerheimin muotokuvan alla. Paikka pursusi tiedonjanoisia journalisteja. Susan aikoo paljastaa Matin pusipusi-viestit ja viestien syyt. Mielenkiintoista tiedossa 19022007. Painokoneet laulavat rauta punaisena.

    Äänestä

  • Niitä Hornet osia yritettiin saada jo 2002. LipilipiLipponen oli silloin pääministeri. Paavi juoksi aktiivisesti ulkomailla, mutta missä on tulokset. Pelkkä isojen pöytään pääseminen ei riitä.

    Kukaan muu ei ole ollut niin Berluscinin kusetittavissa, kuin Paavo Lipponen. Ja Paavo ihan tosissaan luuli neuvotellessaan elintarvikeviraston Suomelle.

    Äänestä

menot ja tulot. Heinäluoma vain heitteli, "varaa ON", eikä mitään perusteluja.

Samoin Jyrkin esiintyminen oli pääasiassa "välihuutoja".

Äänestä

Loisti asiaosaamisellaan.

Tentin juontajat on kyllä huomion arvoisen
KEPU- kaunaisia ainakin se ukkeli :-))

Äänestä

...et rupeaisi puhumaan Matti Vanhasen "puolesta", sillä mielipiteet ja puheet täällä silloin varmasti kääntyvät Vanhasta vastaan.

Kreikan tarustossa kerrotaan kuningas Midaksesta. Kaikki mihin hän kosketti, muuttui kullaksi. Sinulla alkaa olla samanlainen maaginen kosketus kuin Kerikselläkin, eli kaikkea puolustamaasi ainakin epäillään paskaksi.

Keris ei sentään kehu Vanhasta vaan päinvastoin, joten tämä on säästynyt hänen "maagiselta kosketukseltaan". Sinunko pitää "korjata" Keriksen laiminlyönti.

Muuten, en ole sossu enkä mitään muutakaan puolueilla määriteltävää, sillä olen niiden ulko- ja yläpuolella, omilla aivoillani ajattelevana kunnon suomalaisena. Siksi voin mielihyvin antaa pisteet Vanhaselle tuosta vaalikeskustelusta, sillä maltti ja hyvä käytös - sinulle tuntemattomat käsitteet - ovat aina arvossaan, vaikka hänessä olisi hieman osaamattomuuttakin - jota ominaisuutta sinulla on vaikka muille jakaa! Kaikessa muussa, paitsi tyhmyytesi pätevässä esittelyssä.

Äänestä
  • Kiitos että et ole demari.

    No, ei se nyt niin maaginen ole. Se kosketus.

    Kiitos että kehuit Vanhasta.

    Mutta, miksi minä, en saisi kehua Vanhasta?

    En millään voi alkaa kehumaan eläkeukko Pertsa Salolaista. On minusta huuhaa-mies.

    Äänestä

  • Olen samaa mieltä tässä asiassa tuon city-mulkun ja sonnimiehen äärimmäisyyksien suhteen. Sinäkin olet vähentänyt itsekästä paskaturpaisuuttasi siinä määrin, että oikein kiitän tästä mielipiteestäsi.

    Asia vilpitön.

    Äänestä

Mm:ssa tivaaminen paljonko olisi valmis korottamaam sairaanhoitajien palkkoja, on lapsellinen kysymys.


Miten nämä sairaanhoitajat ovat aina esilla? Niin kauan kuin muistan, niin vaalikeskusteluissa hoitajien palkat ovat puhuttaneet.


Kysyin naapuriltani, joka on sairaanhoitaja hänen kantaansa asiassa ja sanoi olevansa tyytyväinen palkkaansa.


Jos kokanaisuutta pitäisi arvostella tentattavissa, oma mielipiteeni on valitettavasti.

Matti 8½
Jyrki 6½
Eero 4½

Äänestä

Matti vanhanen. Äänestän.

Äänestä

myynyt sossuille kun Eeroa säälittelet.
Oletko jo vasemmisto sympatiaa alkanut tuntea?

Äänestä

Veljeni on laupias samariin vai mikä hota-pulveri se oli.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Sonnimies kirjoitti:

Jyrki ja Eero, niin paljon näiden yläpuolella oli Matti Vanhanen.


Ja ne prosentit. Esim:ulko ja turvallisuuspolitiikka, miten kansa luottaa:

Vanhanen 59 % Heinäluoma 8 % Jyrki vähän.


Totta Ukki ja Jorma, Wadi ja Istvan kepuloinen ja mielipide. ym. Totta te jos järki pelaa, äänestätte tämän jälkeen KESKUSTAA, sillä sehän on pakko, jos meinaa, että hyvinvointi jatkuu.


Paljon olisi sanomista, mutta pitää jo tämä tärkeä tieto saada teidänkin tietoon, vai mitä Uusi-Ukkeli?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu