Onko vanhanen feministien kannustaja?

Käsittämätöntä tuo Vanhasen suosio. En halua sitä lietsoa, mutta miten on, onko hää fem. --> maan isä?
13391
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

vanhasen kannatus tulevaksi pääministeriksi on ylittänyt puoluerajat ja sos.dem. kannattajista peräti 57 % pitää vanhasta pätevimpänä ulkopolitiikan hoitajana.

Äänestä
  • vanhasessa vara parempi.

    Mietin tuliko jokin kirjoitusvirhe, taaskin.

    Äänestä

  • ..mutta jää nähtäväksi, mihin se johtaa..

    ..usein huippukannatus ennen vaaleja on merkinnyt romahdusta kalkkiviivoilla..

    Äänestä

  • UPDATE_7873588 kirjoitti:

    ..mutta jää nähtäväksi, mihin se johtaa..

    ..usein huippukannatus ennen vaaleja on merkinnyt romahdusta kalkkiviivoilla..

    Heinäluoma voi olla vielä kova sana. So simple.

    Äänestä

  • P.e.p.e. kirjoitti:

    Heinäluoma voi olla vielä kova sana. So simple.

    heinäluoma ei ennätä uudistumaan maalisvaaleihin.

    Äänestä

  • manna gryn kirjoitti:

    heinäluoma ei ennätä uudistumaan maalisvaaleihin.

    Vaikka sossut voittaisi vaalit eli olisi ykköspuolue? Eihän se toki siltikään sanottua ole, että Eerosta tulisi pm.

    Äänestä

Käytettävissä olevista vaihtoehdoista Vanhanen nyt vaan sattuu olemaan pätevin. Olen täysin sitoutumaton ja kykenen katsomaan tilannetta objektiivisesti. Heinäluomalla ja Kataisella ei kummallakaan kokemattomuutensa vuoksi ole mitään kompetenssia pääministerin virkaan. Näin se vaan on.

Äänestä
  • Valitettavan kylmä totuushan on, että maan isänä tulee olemaan mies, joko No 1 tai sitten Heinäluoma.

    Äänestä

  • ..tietysti on hyvä, jos on pätevä, mutta pätevyyden pitää myös vastata äänestäjien käsitystä pätevyydestä..

    ..muutoin ei demokratia toimi..

    Äänestä

  • Huolestuttaa miten vähän meillä on tuota talenttia, jos vaihtoehdot ovat tässä. Kukaan ei tuntenut Vanhasta kun hän hieman vasten tahtoaan (?)otti homman vastaan. Varsin väritön heppu ja hetken kuluttua hän on korvaamaton? Kekkosen aikana luultiin, että kukaan muu ei pysty maata johtamaan.

    Minä luulen, että tässä maassa on raamit täyttäviä ihmisiä varmasti enemmän kuin mainitsemasi henkilöt. Vanhanen ja Lipponen tulivat molemmat pääministereiksi hieman valokiilan ulkopuolelta. Kyllä sieltä varmasti löytyy aina potentiaalia sekä miehissä että naisissa.

    Äänestä

Että Vanhanen olisi jäänyt huomiotta, jos ei olis yöaikaan vieraillut Karpelan hotellihuoneessa ja seukannut Kurosen kanssa. Nii-in, miehen takana on nainen tai sitten pari naista.

Äänestä
  • Tai jos Anneli J. ei olisi mennyt laittamaan itseään hieman kestämättömään tilanteeseen.
    Pohdintasi ei välttämättä ole ihan tyhjän päällä.

    Äänestä

ollut siellä niitä kiintiökirjeitä rustailemassa yrityksille...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


P.e.p.e. kirjoitti:

Käsittämätöntä tuo Vanhasen suosio. En halua sitä lietsoa, mutta miten on, onko hää fem. --> maan isä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu