Minkälainen on nykyisin kylän kärkikaarti. Miten on kylän miehet ja arvon naiset tässä kohtaa muuten hame väelle silmänisku. Mahdunko itse enään edes 100 parhaan joukkoon. Vai onko aika ajanut ylitse ja ohitse ja minut unohdettu.
Kylän hassut top 10
muuli pappa
141634
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Kyllä sun ohitses on ajanut jo kaikki..aika ja autot, ei mitään mahkuja pärjätä.
yks simo nappaa paikkasi!!
Näin on elämä. Ei auta rahakaan!!
vaan pakko on huomioisiisi myöntyä;
Kepu rulettaa, vaan vanhoilla muistoilla, kuten armeijan sukset:)
kartanomme rouvan, Anna-Kaisa Immosen kirjoitus paikallislehdessä!!
Pelaa joko/taitta, ratsastaa kahdella hevoisella..
Kummastuttaa semmoinen ihminen, jolla ei taloudellisesti ole enää menetettävää, ja mielipiteensä muutos..
--------------
Näin päivällä Klasun viinakaupan ovissa ja lupasi pitää miehenä kantansa.
Kippistä Klasulle!!
Pitänee hommata vapaapäivä valtuustonkokoukseen ja lähteä kavereiden kanss katsomaan valtuutettujen puheita..
Työväen terveisin; toveri taisto!
Vieläkö Klasu käy viinakaupassa vaikka ehdottaa laittamaan pulloihin varoitustarrat,eikö hän tiedä että se on myrkkyä ?!
Kunniallinen ihminen haluaa noudattaa kansan tahtoa ei siinä
katsota taloudellisia asioita,eikä siinä ole mitään kummallista.
Aina kun Hämeenkyrösta on ollut kansanedustaja eduskunnassa
paikkakunnan asiat valtakunnantasolla hoidettu surkeasti.
Kuka kumma puhuu kunniallisuudesta hämeenkyrössä.
Itse olen mielestäni ollut aina kunniallinen ja korkean moraalin omaava ihminen.
Hämeenkyröön tullessani tuntui kuin olisin palannut keskiaikaan.
Täällä juoruillaan kuin keskiajalla ja pistetään noidat roviolle mitä ihmeellisimmin keksityin tarinoin.
Nää on niin hurjia juttuja ja tekoja että ne ei kestä päivänvaloa kuin käräjillä.
Niin että tuntuu kummalliselta kuulla sana kunniallisuus yhdistettynä hämeenkyröön.
Täällä ei tunneta sanoja rehellisyys, moraali, toisen kunnioittaminen jne. liian sivistyneitä sanoja tänne.
Ilman syytä täällä ei ketään arvostella.
Katso peiliin, NOITA!
oli meillä edustaja tai ei, sama malli jatkuu.
silti: äänestäkäämme omiamme eli Klasua
sillä saatan katsoa pahalla silmällä.
Olen päättänyt ehdottomasti sympatisoida vaali ehdokas Seppo lehtoa IKL jonka numero on muuten 180. Isänmaallinen kansan liitto ei ole lainkaan hassumpi puolue mitä tuota ohjelmaa tarkemmin kun tutkii. luulisin että hämeenkyrössä löytyy varmasti myös muita asiasta innostuneita terveitten supi suomalaisten arvojen kannattajia.
Olen päättänyt ehdottomasti sympatisoida vaali ehdokas Seppo lehtoa IKL jonka numero on muuten 180. Isänmaallinen kansan liitto ei ole lainkaan hassumpi puolue mitä tuota ohjelmaa tarkemmin kun tutkii. luulisin että hämeenkyrössä löytyy varmasti myös muita asiasta innostuneita terveitten supi suomalaisten arvojen kannattajia.
Vaikka olis viimeinen mies suomessa,en kyllä mitään IKL miestä äänestäisi.
apukoululainen kyläämme liittyy??