inssi tänään eikä mennyt läpi :( ja syynä oli se, että käännyin parkkipaikalle ajaen vastaantulevien kaistaa. itse ajo-opettaja sanoi, että saa olla virheitä. jaahas, täydellisyyttä inssiäijä tuntu vaativan.
olin aivan varma, että läpi meni. mutta ei.
sanoisin että hemmetin pienestä se on kiinni!
eikä siinä ollut edes vaaratilannetta. suora santatie. en ihan ymmärrä. vituttaa tämä vain. lisätunteja. mukavasti rahastetaan.
eipä mennyt läpi...
10
2063
Vastaukset
- tämä.
nyt vitsiä..jos on niin huono sellainen..
jos ei ole niin sun ei pitäisi saada ikinään korttia - vaikka näin
Olisiko niin että jos kuski on epävarman oloinen, mutta tekee vain yhden vähäpätöisen virheen, inssi katsoo lisätuntien olevan tarpeeseen ja kirjaa jonkun pikkuvirheen takia hylätyksi.
- mitään sellaista
Eipä tuo epävarmuus nyt juuri siihen vaikuta.
Vähäpätöiset virheet eivät vaikuta yksinään vaikka olisi kuinka epävarma kuski, kyllä niitä saa useampi olla.
Sen sijaan väärällä kaistalla / väärällä puolella tietä ajaminen ei ole vähäpätöinen virhe!! Ei tuosta kyllä korttia voisi antaa vaikka olisi kuinka varman oloinen kuski :)
- ex kolmio
ajanut vastaantulevien kaistalla,nii kyllä se nyt vaarallista on! ja ehdottomasti konflikti tilanne. Itse en läpäissyt aluksi koska en osannut käsijarru lähtöä mäessä, mutta ymmärsin sen syyn hyvin. Tarvittava taito osata.
Vaaransit liikennettä,joten siksi minusta et olisi ansainnutkaan päästä läpi. Ensikerralla uudestaan!- puhetta
....
- ex kolmio
puhetta kirjoitti:
....
olen nainen :)
- maxy
voi olla totta tämä, tai sitten kirjoittaja on todellakin pahasti asenne vammainen.
jos kirjoittaja pitää vastaantulevien kaistalla ajamista mitättömänä rikkeenä, vaikka liikennettä ei olisikaan, niin hyvä että et korttia saanutkaan.
itseasiassa ei pitäisi saada ollenkaan tuolla asenteella - kyllä,
että sinut hylättiin. Mielestäni ei kuitenkaan ole reilua, että toiset ovat saaneet inssin läpi vastaavasta virheestä huolimatta.
- duppa
No minä käsitin että kirjoittaja oli oikaissut vähän vastaantulevian kaistan kautta kääntyessään "kadun yli" parkkipaikalle... Eli ei sinänsä mikään hirveä virhe.
duppa kirjoitti:
No minä käsitin että kirjoittaja oli oikaissut vähän vastaantulevian kaistan kautta kääntyessään "kadun yli" parkkipaikalle... Eli ei sinänsä mikään hirveä virhe.
Jos perässä tulee jono, niin niitä kuskeja helposti vituttaa jarrutella kääntyvän takia. Tällöin on kätevä ajaa vastaantulevien puolta, jotta ei jarruta liikennettä (Edellyttäen tietysti, ettei edestä tule ketään.) Pahin tlanne on tietenkin se, että joku neropatti kääntyy vasemmalle tilanteessa, josta edestä pukkaa autoja kokoajan (esim. ruuhka-aikana). Ja ohituslevikettä oikealta ei joka paikassa ole, vois vähän nämäkin "mestarit" miettiä ajoreittejään etukäteen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po783990Niin voimakkaat tunteet
Että ajattelin hänen olevan se elämän rakkaus. Silmien edessä vikitteli toista ja hyvästelemättä hylkäs niin tyhjyys jäi182746Nainen, sinä viisas ja ymmärtäväinen
sekä hyvällä huumorintajulla varustettu. Kun kaikki muut ovat kaikonneet, vain sinä olet jäljellä. Ellet kestä kirjoituk242654Puhe on halpaa
Katso mitä hän tekee.Teot kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.Uskokaa punaisia lippuja.Hyvää yötä.441866- 251666
- 1241440
- 1401420
Nainen, se on vain karu totuus, että
sinut on luotu synnyttämään ja mies siittämään. Niin on luomakunnassa säädetty ja niin se on. Sinut luotiin heikoksi ja2811365Miksi miehet hermostuvat tyhjästä?
Olen tässä viimeisen vuoden sisään pudottanut melko reilusti painoa mikä on sitten saanut useammankin lähipiirin aiemmin971348Joko aiheuttamani pettymys
on lieventynyt? Toivottavasti. Uskallan heittää lentosuukon näin etäältä ja nimettömänä 😘.901319