ilmoitin ylläpidolle keriksen

    tässä viestissä solvataan todella törkeäti maan ylintä johtoa ay-liikettä ja muita kirjoittajia. Kaiken muun lisäksi teksi ei kuulu millään tavalla saitin aiheeseen. eikö olisi jo korkea aika bannata city-keskusta ja pistää hänen törkeyksiä sisällään pitävä galleria kiinni
http://galleria.suomi24.fi/CITY.-Keskusta    
3452
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Täällähän alkaa olla vanha kunnon meininki, kun punikit valittaa kurjuuttaan. Sehän tarkoittaa sitä, että maaliskuulla hakaniemessä itketään ääneen.

Äänestä

Saatatte juuri ehtiä Castron hautajaisiin.

PS: Antakaa Halosta Castrolle !

Äänestä

"Ulkoparlametaarinen väkivaltakone ohjaa maata ja kansaa, sen keskus on SAK, vahva sivuosasto prsidentti-instituutiossa ja monissa ministeriöissä, ja sen poliitinen edustustusto on nimeltään SDP.
Se pilkkaa piittaamattomuudellaan avoimesti perustuslakiimme nojaavaa demokrariaamme, jota todistaa tyly fakta: Eduskunnassa ei ole sitten 1995 päivien saatettu voimaan ensimmäistäkään Hakaniemen tahdon vastaista lakia."

Edellä oleva laina kerikseltä on ikävää totuutta.
Kirjoituksessa ei ole "sikailua". Vain demokradian tuhoaja näkee keriksen kirjoituksessa "sikaiua".

Meinaako demonipalvoja tosissaa jo tässä vaiheessa runtata kaikki muut yhteiskunnan vihollisiksi ja mutta demarit "isä aurinkoiseksi"-
Sehän on totta, että viimeinen kymmenen vuotta maamme kaikki lait on säädetty siinä muodossa, kuin tunnettu ulkoparlamenttinen voima on määrännyt.

Mitä ne oikein sak-demarien varsinaiset tukijalat puhuikaan 8 ja 9. 02.2007 vaalikeskustelusa.
Tämähän on selvä systeemi. Systeemissä Vasemmistoliiton tehtävä on joustoilla eduskunnassa ja hallituksessa. Pitäen yllä demareiden suurta kannatusta, jonka turvin
maan hallitus pakotetaan tekemään AY-/ kommunismin mukaan. Kysymyksessä on täysin selvä systeemi. Ja tätähän itseasiassa Rajämäkikin lausunnoilla tarkoitti samoin Heinäluoma.

On nimittäin niin, että sisäinen turvattomuus laukeaa siinä tilanteessa, jos maahan perustetaan hallitus, jossa ei ole sosialöisteja. Pienpuolueiden vaalikeskustelussa voiton tunnoissa kommunistit sanoi suoraan, miten systeemi toimii. Toisin sanoen, kommunistit vahvisti Jyrki Kataisen tulkinnan Rajamäen lausunnoista.
Sosialistien systeemisalat ei ole tietenkään pysyneet salassa ennenkään, mutta niistä ei ole kirjioiteltu kansalle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sikailuista täällä kirjoitti:

    tässä viestissä solvataan todella törkeäti maan ylintä johtoa ay-liikettä ja muita kirjoittajia. Kaiken muun lisäksi teksi ei kuulu millään tavalla saitin aiheeseen. eikö olisi jo korkea aika bannata city-keskusta ja pistää hänen törkeyksiä sisällään pitävä galleria kiinni
http://galleria.suomi24.fi/CITY.-Keskusta    

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu