Repikää TÄSTÄ, uskovaiset!

Hihhulisivuja kannattaa lukea silloin tällöin, niiltä löytyy joskus tosi helmiä ateismin tueksi. Niin kuin nyt tämäkin:
http://www.sunpoint.net/~patato/cef1770d.html
Tämä herra paljastuukin teidän uskonveljeksenne, uskontofriikit!
9637
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Heh heh heh... aivan mahtava xD

Äänestä
  • Hekotus ei nyt sinua auta. Voitko jotenkin puolustella Aatun uskonnollista vakaumusta? Ainakaan et voi sitä mitenkään KUMOTA, et millään dokumenteilla!

    Äänestä

Aina löytyy susia lammasten vatteissa, ihmetyttää toi sun intos tutkia ja kaivella kristillisiä asioita, ettet vain olisi herätyksessä, ateistifriikki?

Äänestä
  • Se, olenko minä herätyksessä tai mahdollisesti jopa entinen uskovainen, ei liity tähän. Tähän liittyy se, että Hitukka oli uudestisyntynyt uskovainen. Ja toimi sen mukaan!

    Äänestä

www.netmission.fi/streaming/index.php?p=6

Äänestä

"Me tiedämme että hän rukoili säännöllisesti Antikristuksen henkeä sisäänsä.."

Tuossa kohden petti pokka :D

Äänestä

Aivan niin, kuten hyvin tunnettua niin natsit olivat kristittyjä ja Saksahan oli koko toisen maailmansodan aikana virallisestikin kristitty valtio. Natsit kävivät kirkoissa jumalanpalveluksissa, heidät vihittiin avioon kirkoissa, heidän lapsensa kastettiin kirkoissa, heidät haudattiin kristillisin menoin kirkkojen hautausmaille ristillä merkittyihin hautoihin. Natsien asepuvussa oli hieno vyönsolki, jossa hakaristin ohella luki "Gott mit uns" eli jumala kanssamme....

http://www.nobeliefs.com/nazis.htm
http://www.nobeliefs.com/mementoes.htm

Äänestä

tulee vielä paljon pahempi, pirun eksyttämä valkeuden enkeli, jolle piru lainaa paljon voimiansa.

Äänestä
  • Sehän loi pirun, miksi se antaa pirun eksyttää uskovia?
    Taitaa olla aikas vittupäinen jumala teillä?
    Palvokaa ennemmin seppoa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


-Ateisti- kirjoitti:

Hihhulisivuja kannattaa lukea silloin tällöin, niiltä löytyy joskus tosi helmiä ateismin tueksi. Niin kuin nyt tämäkin:
http://www.sunpoint.net/~patato/cef1770d.html
Tämä herra paljastuukin teidän uskonveljeksenne, uskontofriikit!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu