olevista puolueista kaikki ovat rikkoneet lupauksensa ja tulevat sitä tulevaisuudessakin tekemään...siis miksi kysyn vain hyvät ihmiset äänestätte näitä puolueita vaikka ne rikkovat lupauksiaan toinen toisensa jälkeen??? olisiko aika äänestää eduskuntaan puolue joka ei ainoastaan lupaa vaan tekee myös ja tämä puolue on Suomen kommunistinen puolue!!!!
tällä palstalla..
-Lenin-
3129
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Eilen tuli kuluneeksi 50 vuotta isä aurinkoisen kuolemasta. Ei rauhaa hänen muistolleen. SKP:hän oli niin kovasti Stalinin ystävä, että. Parhaimmat eivät muuttaneet kantaansa, vaikka Hrustshevkin sanoi, että Josif oli roisto.
SKP ei ole muuttanut lupauksiaan. Se uskoo Staliniin edelleen vertaansa vailla olevana aattelijana, sielujen arkkitehtina, lempeänä Aurinkona. äänestäkää Suomen omunistista puoluetta niin saatte takaisin sekä viivivuotissuunnitelmat että gulagin!
Voisin äänestää SKP:ta vain ja ainostaan siinä tapauksessa, jos olisin 110%-varma siitä, että se ei yrittäisikään pitää 'lupauksiaan'.
Eipä noita vaihtoehtoja ole kauhiast paljo tarjolla. Pienet liikkeet tuskin edes vaa´an kielen asemassa, mutta siltikin olen samaa mieltä, että muutosta ei tule jos junnataan paikoillaan.
Antakaa ihmiset vaikka protestiksi ääni sellaiselle, jota ette ole ennen aatelleet äänestää ja joka ei ole ollut nykykurjistamisessa mukana.
Itse olen ennakkoäänestänyt ja todennäköisesti henkilö, jota äänestin, ei yllä edustajanpaikkaan, mutta voinpa ainakin ajatella yrittäneeni jotain:)