Hesan kopla on hiljaa

Hesan kopla on ollut viisaasti hiljaa jo pitkään. Hyvä näin.
5682
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Hyvä näin.
Luulisi olevan aikaa pitää piirin sivut päivitettynä.

Äänestä

hesan koplan johtorymä on kehottanut ehdokkaita olemaan hiljaa tällä palstalla, jotta eivät paljasta tietämättömyyttään.
Osa on vieläkin hämillään kun Soini ei ole samalla listalla vaikka asuu aika lähellä ;)

Äänestä

Hesan Kopla tekee vaalityötä, eikä viitsi kinata idioottien ja alaikäisten märkänäppylänaamaisten
kanssa.
Idiootit, mäenpääläiset, märkänäppylänaamaiset ja muut saman henkisen tason omaavat saavat nyt keskustella pelkästään keskenään.

Äänestä

Oikea ratkaisu.
Liian kauan Kähärä nolasi Perussuomalaisia näillä palstoilla.

Äänestä
  • Jos joku vielä ihmettelee, mistä valtamedia ammentaa kirjoituksiinsa pontta, niin ei tarvitse kuinn lukea Käden kirjoittelua tälläkin palstalla.
    Se, että on bönde ja tullut tänne kehien sisäpuolelle, ei tarkoita automaattisesti kylähulluuden katoavaisuutta.

    Jos on jo äidinmaidossaan imenyt katkeruuden kaikkia kohtaan, niin eihän se koskaan haihdu.

    Vertauskohdaksi sopiikin alunperin arka Obelix , joka jo pienenä putosi taikajuomapataan.

    Tuli heti rohkeutta ja yliluonnollisen paljon voimaaa.
    Nautittuaan liiallisen ja kohtuuttoman suuren annoksen taikajuomaa Obelix tietääkin seuraukset:

    Kaikki muut kyläläisethän saavatkin nauttia taikajuomaa, muttei
    Obelix,joka taikajuoman tuskissaan koettaa välillä naamioitua muuksi henkilöksikin.

    Tiettävästi toinen nautintokertahan Obelixilla olikin se,
    kun tietäjä Akvavitix, Asterix ja Obelix olivat jääneet jumiin pyramidin sisälle.

    Silloinkin tietäjä antoi Obelixille vain kolme tippaa... että pääsivät ulos pyramidista Obelixin koiran Idefixin vainun avulla. Tästä riemastuneenahan Obelix lupasikin Idefixille ison kasan ydinluita.

    Siis pyramidinhan tarkoitus on säilöä koko sisältönsä ikuisiksi ajoiksi.

    Nyt taas tarvittaisiin helvetin iso pyramidi, että tämä Hesan piirin Obelix häviäisi itään päin pilaamasta toisten vaalityötä.

    Itähän on herralle muutenkin niin mieluisa suunta. Kaikkihan siellä on paremmin.
    Työmiehet ja panomiehet eritoten ...

    Niin ja ilman taikajuomaako???

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hervannan hera kirjoitti:

Hesan kopla on ollut viisaasti hiljaa jo pitkään. Hyvä näin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu