Todellinen vaara maailmalle

Putin osui asian ytimeen
näin ovat faktat
10787
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat
  • Luulisi Merkelin olevan tyytyväinen kun Iran sanoo kehittävänsä ydinohjelmaansa. Eikö Merkel ole kuullut, että Suomessakin ydinuskovaiset haluavat lisätä ydinenergiaa kasvihuonekaasupäästöjen vähentämiseksi? Iranhan vain vastaa länsimaiden vaatimukseen kasvihuonekaasujen vähentämiseksi - ja aivan samalla tavalla kuin Suomi! Eihän se Merkelille käy. Hänen pitää räksyttää Iranille kun jenkki on niin pyytänyt.

    Äänestä

jess! Usa on... Putin tietää

Äänestä

USA ei kunnioita enää itsenäisten valtioiden rajoja. Se olisi alkeellisin ohje, jotta ylipäätään maailmassa on joku rauha.

USA käy milloin minkin kimppuun kaiken maailman verukkeilla (esim. terrorismi). Mitä siitä tulisi jos suomalainen tulisi pahoinpidellyksi Saksassa, niin se oikeuttaisi Suomen armeijan pommittamaan Saksaa.

Jenkeillä on noussut täysin hattuun. Heillä olisi omassa maassaan paljon korjattavia ongelmia.

Voi olla, että ajat muuttuvat Kiina, Intia, jne. nousevat. Tätäkö jenkit oikeastaan pelkää?

Haluavat kerätä suurta liittokuntaa tulevaisuuden varalta. Nato on yksi tällainen haavi, jolla saadaan kerralla porukkaa vetämään USAn vankkureita.

Äänestä
  • Amerikka on ollut mukana myös monessa hyvässä asiassa.
    Amerikassa on tällä hetkellä surkea johtaja :(

    Äänestä

  • "USA ei kunnioita enää itsenäisten valtioiden rajoja. Se olisi alkeellisin ohje, jotta ylipäätään maailmassa on joku rauha. USA käy milloin minkin kimppuun kaiken maailman verukkeilla (esim. terrorismi)."

    Se on helppo riehua muualla, kuin euroopassa, joka on liian "mediatiheä". Euroopassa pitää keksiä terrorismi/uhka veruke, ja pääkohde on venäjä. Terrori-iskua ja muslimien aiheuttamaa kaaosta odotellessa.
    Ensin luodaan herkästi syttyvä tilanne, sitten "vahingossa" sytytetään se, sitten toimitaan mukamas pelastajina. Jos venäjä olisi reagoinut malttamattomasti ja aggressiivisesti kaikkiin raakalaismaisen amerikan luomiin aggressioihin, ei maailmaa enää olisikaan. Miten kävi turkin kanssa? Venäläinen hävittäjä ammutiin alas. Venäjällä todettiin, että ehkä turkki nyt odottaa, että venäjä pistää kovalla kovaa vastan. Eipä pistänyt. Amerikka saa tehdä aikamoiset mahalaskut saadakseen venäjän horjutetuksi.
    Ja miksi sen apinavaltion pitää riehua? Kuka päätti milloin amerikka itsenäistyy, ja millä selityksellä? Miksi amerikan itsenäisyysjulistuspaperia viedään poliisisaattueessa paikasta toiseen? Onko se paperi maailman eniten tutkittu? Jokainen kirjain tarkkaan kuvattu? Luulisi sen siinä tapauksessa olevan Jumalan käsialaa!

    Äänestä

Shavushkinin haisevat huoranpenikkarotat paniikissa kun pitää kaivaa liki 10 v vanhoja juttuja esiin.

Äänestä
  • Kun ilta hämärtyy, natottaja alkaa pelätä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


on usa kirjoitti:

Putin osui asian ytimeen
näin ovat faktat

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu