Susan boikotti

Mielestäni on perusteltua boikotoida Susaninin kirjaa. Kuten Susan itsekin sanoi, kysymys oli vain kahden aikuisen rakkaudesta - siis ei mitään rikollista eikä mitään syntistä. Helvetti - miksi kahden aikuisen rakkauselämää julkistetaan? Kuvottavaa ja äärimmäisen boikotoitavaa!
2318
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei sitä tarvitse boikotoida. Jätät vain ostamatta. Minä jätän ostamatta myös lehdet, joissa on maininta Kurosesta.

Äänestä

Paitsi kuvottavaa täyttää myös rikoksen tuntomerkit jos kirja perustuu Suomen lain määrittelemän kirjesalaisuuden rikkomiseen.

Kenellä on Suomessa lupa rikkoa kirjesalaisuutta? Mustasukkaisella tyttöystävällä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


perusteltu kirjoitti:

Mielestäni on perusteltua boikotoida Susaninin kirjaa. Kuten Susan itsekin sanoi, kysymys oli vain kahden aikuisen rakkaudesta - siis ei mitään rikollista eikä mitään syntistä. Helvetti - miksi kahden aikuisen rakkauselämää julkistetaan? Kuvottavaa ja äärimmäisen boikotoitavaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu