Löytyykö uskoa maanpäältä?

Kun Jeesus tulee, omiaan hakemaan.
Elämme viimeisiä aikoja, onko sinulla hengen hedelmiä, onko lamppusi palamassa?
Onko uskosi kasvanut, vaan onko se pysähtynyt?
Onko sinulla Pyhän Hengen lahjoja, jotka kuuluvat ehdottomasti lopun aikaan, ettet eksyisi.
Oletko uudesti syntynyt ylhäältä?
Jos et ole lue, Johannes evankeljumi 3luku
Onko sinulla hengen hedelmiä, vaan onko uskosi kuollut usko?
Onko sinulla tarpeeksi raamatun sanaa sisälläsi?
Lukemalla siitä saat Pyhälle Hengelle ruokaa.
Jeesus tulee oletko valmis?
9314
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ei.

Äänestä
  • Miten ikuisuutesi vietät?

    Äänestä

  • Kanattaa miettiä onko iäisyys asiat kunnossa.

    Äänestä

  • Lukihäiriöinen kirjoitti:

    Miten ikuisuutesi vietät?

    Ajatteleppa omalle kohdallesi, miten sinä ikuisuutesi vietät, jos sellaiseen tahdot aikaasi tuhlata.
    Olisi hyvä välillä vähän ajatella toisiakin, eikä vain sitä omaa napaa.

    Äänestä

Uskoa riittää ja on jopa liikaakin minun mielestä mutta Jumalallista tietoa puuttuu!
Kristinuskon oma murhaajan ja murhauttajan saatananpalvojan historia kertoo omaa todellista totutta että heidän herra on herra saatana jota jumalanaan palvelevat.

Äänestä
  • Usko uudesti syntyminen, antaa uuden elämän.
    Tiedätkö, että joka tunnustaa suullaan Jeesuksen Jumalan pojaksi, ei Jeesus hylkää, ei jätä.
    Helvetti on niitä varten jotka kieltävät Jeesuksen nimen ja Hänen pelastus työnsä.
    Jeesus voi, temmata tulesta, jopa saatanan palvojan omakseen, jos hän katuu ja tunnustaa Jeesuksen ja tekee prannuksen.
    Juudan kirjan sanoin.
    Jokainen joka uskoo Jeesukseen ja pyytää Pyhää Henkeä oppakseen ja syntyy uudeleen ylhäältä, voi kasvaa maanpäällä, hengessä ja olla rakentamassa, Jeesuksen ruumista, joka koostuu monista osista.
    Jeesus tulee noutamaan omansa, jotka täytävät Taivaallisen Isän tahdon, lukee ahkerasti sanaa ja tulee sanan tekijäksi.

    Äänestä

Herra on kovettanut sydämesi, niin että et pysty ymmärtämään totuutta.

Äänestä

Lukihäiriöinen,
onko sinulla itselläsi hengen hedelmiä (ja mitähän ne nahtavat sinun kohdallasi olla!), onko lamppusi palamassa?
kasvaako, Lukihäiriöinen, sinun uskosi vai onko se pysähtynyt? vai onko uskosi koko ajan niin paljon kasvanut ja kasvamassa, että se on jo niin paisunut, että sinun uskosi ja sen kasvu on sinulle tärkeämpää kuin Jeesus?
Onko sinulla Pyhän Hengen lahjoja? Näkis vaan...
Oletkohan uudesti syntynyt ylhäältä vai alhaalta vai sivusta?
Onko sinulla hengen hedelmiä vai onko uskosi kuollut, kun ei ainakaan ulospäin mitään hedelmiä näyt?
Onko sinulla, Lukihäiriöinen, tarpeeksi Raamatun sanaa sisälläsi: sinä kun taidat pelastua sellaisella mitalla, jolla mitataan Raamatun sanan määrä sisimmässä?
Me muut emme pelastu Raamatun sanan määrällä itsessämme, vaan Jeesus pelastaa meidät armosta.

Lukihäiriöinen, toivottavasti olet jonakin päivänä valmis siihen, että Jeesus tulee.

Äänestä
  • Hei
    Mielenkiintoinen kommentti.
    Sinusta tuntui että korotan itseni pilviin, päin vastoin ei ole tarvetta korottaa.
    Päin vastoin minä korotan Jeesuksen nimen ja veren, ja ne ovatkin suurinta mitä minulla on.
    Kysyit että onko minulla hengen lahjoja itsellä.
    On toki, korkea arvoisin Jeesus kistus jonka armosta olen pelastettu, on minua siunannut runsaasti, hengen lahjoilla.
    Ilman ansiota olen ne saanut.
    Prfetomisen lahjan, kielellä puhumisen ja selittämisen, henkien erottamisen lahjan, henkeen pukumisen lahja, joka on kuin Kristiina Sömanilla, jos nimen oikein kirjoitin.
    Näkemisen lahja, maalaminen hengessä.
    Moninaisia lahjoja Herra antaa, ja kaikesta kunnia kuuluu Jeesukselle.
    Minä palvelen lähimäisiä lahjallani, ja olen Jeesuksen äänitorvena.
    Herätkää Jeesus tulee, pian omiansa hakemaan.
    Totisesti lampuni palaa, ja ravitsen itseäni Jumalan sanalla, Pyhä Henki avaa sanaa, ja antaa kaikille pyhästä snastaan ravintoa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lukihäiriöinen kirjoitti:

Kun Jeesus tulee, omiaan hakemaan.
Elämme viimeisiä aikoja, onko sinulla hengen hedelmiä, onko lamppusi palamassa?
Onko uskosi kasvanut, vaan onko se pysähtynyt?
Onko sinulla Pyhän Hengen lahjoja, jotka kuuluvat ehdottomasti lopun aikaan, ettet eksyisi.
Oletko uudesti syntynyt ylhäältä?
Jos et ole lue, Johannes evankeljumi 3luku
Onko sinulla hengen hedelmiä, vaan onko uskosi kuollut usko?
Onko sinulla tarpeeksi raamatun sanaa sisälläsi?
Lukemalla siitä saat Pyhälle Hengelle ruokaa.
Jeesus tulee oletko valmis?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu