Eipä noita Korean Chevroletteja juuri näy

Paljonko noita Korean Chevroletteja myydään suomessa kun aika harvoin tulee Aveoita ja Nubiroita vastaan?
41377
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

rekisteröinti tilastot tai osta lehti 2/07 niin tiedät tarkalleen. aken sivuilta saat samat tiedot. Meidän suvussa on tällä hetkellä jo 3 kpl, nubira stw-05, evanda-06 ja captiva 3.2 -07. Tiedän ainakin siis yhden nubiran myydyn suomessa.

Äänestä

Höh katsoin aken sivuilta
niin yhtään Aveota ei ole rekisteröity
tänä vuonna tammikuussa.
Tai sitten se on ryhmitelty jotenkin
kalossien tai Nubioiden kanssa samaan.

Kaiken kaikkiaan
Tammikuussa Chevroletin sijoitus 19
oli Saabin (217) ja Fiatin (305) välistä

Tässä Top-20 tammikuu 2007

1   Toyota   Yhteensä   2 483
2   VW   Yhteensä   1 761
3   Volvo   Yhteensä   1 377
4   Ford   Yhteensä   1 054
5   Peugeot   Yhteensä   979
6   Nissan   Yhteensä   930
7   Skoda   Yhteensä   864
8   Opel   Yhteensä   830
9   Honda   Yhteensä   731
10   Mazda   Yhteensä   632
11   Audi   Yhteensä   603
12   MB   Yhteensä   583
13   Citroën   Yhteensä   530
14   Hyundai   Yhteensä   384
15   Kia   Yhteensä   348
16   BMW   Yhteensä   323
17   Renault   Yhteensä   310
18   Fiat   Yhteensä   305
19   ChevroletYhteensä   279
20   Saab   Yhteensä   217



Chevrolet Matiz 9
Chevrolet Epica 30
Chevrolet Captiva 66
Chevrolet Lacetti, Nubira 70
Chevrolet Kalos 104
Chevrolet Yhteensä 279




http://www.ake.fi/AKE/Tilastot/Ensirekisteröinnit/Henkilöautot merkin ja mallin mukaan/Tammikuu 2007.htm

Äänestä

Ei mitään autoja myydä jos niitä ei markkinoida, jos esim. delta-auto olisi ottanut maahantuontiin Chevyn kian sijasta keikkuisi esim. Nubira-farmari ja co. todella ylhäällä myyntitilastoissa. Nykyään ne seisovat autohalleissa taka-alalla muiden merkkien varjossa.

Äänestä

onks tää leipäkone.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eipä noita Korean Chevrolet... kirjoitti:

Paljonko noita Korean Chevroletteja myydään suomessa kun aika harvoin tulee Aveoita ja Nubiroita vastaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu