Waude! Johanna veto oli todellakin aivan omaa luokkaansa. Muiden likkojen suoritukset olivat suorastaan pliisuja. Ei kuulostaneet miltään.
Johanna esitti todella koskettavasti biisinsä. Sen kuunteluun tosiaan keskittyi. Hieno esitys ja upea ääni!
Johanna esitti todella koskettavasti biisinsä. Sen kuunteluun tosiaan keskittyi. Hieno esitys ja upea ääni!
Vastaukset 106
Vanhimmat
Johannan esitys oli kuin ison stagen livekeikka. Uskomaton tunnelma välittyi laulusta, joka on siis alkuperäisenä paska, mutta Johannan laulamana ihan eri luokkaa!
WAU!
hyvä veto oli, alkuperäisenä erilainen, mutta hyvä niinkin.
Upea laulaja.Ja varmaan hänen äänellä ja lahjoilla vaikka mahdollisuuksia mm. oopperalaulajaksi, koulutukseen vaan.Ei niitäkään liikaa ole valtakunnassamme vaikka paljon hyvin.
Kuulihan sen, kaikkein kovimmat ja pisimmät suosionosoitukset sai Johanna. Paras hän olikin. Onnittelut Johannalle finaalipaikasta!
Johannan esittämä versio parempi kuin alkuperäinen, todella upeasti laulettu.
Vaikeaa tulee olemaan finaalissa kun siellä on Ari ja Johanna vastakkain :)))
No älkää liiotelko kakki ei ole vielä esiintynyt!.
Pahempaa laulajaa kuin Johanna saa hakea.Emilia oli paaaljon parempi
Johanna ei nyt niin hyvin laulan__ mielummin oisin halun et se Piret tai Jannika ois päässy jatkoo..........
tähän vielä Kristianin nimikin... eli Ari, Johanna ja Kristian finaalissa, siitä on sitten vaikea valita kenen haluaa voittavan. Kaikista varmasti kuullaan kyllä, voittaa sitten kuka tahansa.
Todella upea esitys tuntui,että hän esitti kappaleen edes menneelle ystävälleen.
Mahtava esitys. En yleensä seuraa idolsia,mutta tämä suoritus pysäytti.Ehdottomasti paras!!!
moi johanna sulla oli tosi hyvä esitys olit tosi upea t:fanisi
Se oli siinä....jos tolla ei jatkossikin pärjää......niiiiin on ihme
Kaikki minun suosikit on jatkossa....mutta oot PARAS.
KIIOS SIITÄ!
Meidän paikkakunnan tyttö pääsi jatkoon!WAUW! ja lauloi kyllä todella HYVIN ja KOSKETTAVASTI! Ehdoton suosikkini heti Arin jälkeen ;)
....kerrankin näissä keskusteluissa on kaikilla sama mielipide...ainakin tähän asti;)Ps.Itsekin pidin Johannan esityksestä.
En pitänyt kenestäkään jotka eilen esiintyivät, mutta yllätyin suuresti Johannan esityksestä. Hänen valitsema kappale oli aivan ihana. Aikaisemmin ääni oli kuullostanut kauhealta iskelmä-ääneltä, mutta nyt pidin hänen äänestään. Jatka samaan malliin niin pääset pitkälle ;D
En ymmärrä, en tykännyt sen äänestä enkä esityksestä alkuunkaan! Karmeaa rääkymistä! Mutta ehkä se johtui siitä että hän oli valinnut liian herkän ja kauniin biisin omalle äänelleen! Alkuperäinen on KAUNIS, Johannan versio oli RAISKAUS! En ymmärrä teitä,suomen kansa!:(
...kalkkia :D:D
Joo ei voi muuta sanoa ku että täydellinen munaus!!! johannan ääni kuulosti järkyttävältä rääkymiseltä, hänen "iskelmä-hevi" äänensä ei todellakaan sopinut herkkään kappaleeseen.
En tajua miten Johanna pääsi jatkoon vielä niin suurella äänienemmistöllä..
Meinaan että jos johanna idoliksi tulisi niin levyjä ostaisi korkeintaan oma perhe!!!
Kalkista puheenollen Johannan tulisi VÄHINTÄÄNKIN värjätä tukkansa jos idoliksi meinaa :D:D Musta tukka EI sovi noin kalpeaan kalkkiseen naamaan! Tummaruskea olisi parempi jos haluaa tumman linjan säilyttää, toisi edes vähän väriä kasvoille! Nykyinen ulkomuoto on RUMA!!! T: PARTURI-KAMPAAJA OPISKELIJA
Olen samaa mieltä, että Johanna oli aivan kamala. Päätäni alkoi särkeä se laulu. Jotenkin todella sähköinen ääni ja raskas. Tämä ihana biisikin meni aivan mönkään. ei hyvä.
Ole sää hiljaa! Mitä sä oikeen puhut? Johanna oli kaikkein paras laulaja ryhmästä toivottavasti voittas koko kisan tai sit Ari. ONNEE teil molemmil. :D
Haloo immeiset!! Eiköhän finaslisteja stailata vielä... Ja Idols kisa on ymmärtääkseni laulukilpailu, ei miss suomi kisa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Järki käteen... Ja ne ketkä puhuu Johannan painosta: get a life!!! Johanna on laihduttanu syksyst 15 kiloo ja jatkaa yhä, joten stemppiä vaan Johannalle!!! Pidän peukkuja sulle kisaan!!!
On nyt puurot ja vellit pahasti sekaisin..luulin että tää on laulukisa...Johanna on on kritiikistä huolimatta myös kaunis, ei luuranko vaan naisellinen ja persoonallinen...ja osaa kyllä LAULAA....paras naisista tähänmennessä!!!
no kaikil on omat mieltymykset. ei voi itse sil mitään jos on vaalea ja tykkää mustasta!! jos vaik laittaa ruskeempaa meikkivoidettakin niin näyttää hirveeltä. et eiköhän pidetä OMASTA tyylistä kiinni :D :D eiks niin?
Kyllä,Johanna oli paras.Onne hänelle.Hän oli personaallinen.
Hei come on! Pitääkö kaikkien ihmisen muokata itteensä johonkin muottiin? Inhottaa sellanen, että ihmisistä vaaditaan sitä mitä ei voi antaa. Johanna - pidä oma tyylis ja oo oma ittes. Älä alistu toisten mielipiteitten alle! Hieno esitys, mahtava ääni!
Nisse oli ensimmäises jaksos niin paras et sit ei vaan voinnu kun äänestää heti kun sai ja sit äänestin mut ihan turhaa ei se päässy jatkoo kuitenkaa... tyhmää olisin halun niin kovast sit jatkoo
HIENOA JOHANNA!
näin eräällä keskustelupalstalla,
http://www.iltalehti.fi/keskustelu/thread.jspa?threadID=139206&tstart=0
nisse-pojalta sujunu laulu yhtään. Kaikkein eniten ihmettelin, että miks se pääsi teatteriviikonlopusta ees jatkoon. Kuitenkin pääasia piti olla laulutaidossa, ei siinä, että kuinka ihanax teinipissikset ajattelis sen, ihquu, plääh.
Nisse on kaikist hyvin se osas laulaa just hyvin! siis sä et vissii Nissee.... Sä ite oot Bissis
Oli se pirrekin aika hyvä
HYI. johanna on ihan surkee. Jannikan ois pitäny päästä finaaliin. johanna suck's!! ://
muut likat olivat paljon parempia. ihmettelen vaan että miten toi tunkki pääsi jatkoon. toivottavasti ei tule tosta johannasta idolia!!..
Tyttö on hieman pyöreä entä sitten.
Laulaa osaa ja tosi hyvin!!!!!!!!!!!
parempiakin löytyi kuin tollainen pullero. Sentään osasi esiintyä, toivottavasti ei ole kuiteskaan kansan idoli
Tottakai johannasta tulee Idolli se on faktaa. Ehdottomasti koko porukan paras laulaja. YES.
On se mielenkiintoista, jos pyöreähkö ihminen saa suosiota niin heti aletaan mollaamaan siitä kun se on lihava yms. Ketä kiinnostaa onko se lihava vai laiha? Tässähän kuitenkin ollaan etsimässä laulajaa?
Johanna lauloi ilmeikkäästi ja vaikka ei ole ehkä huippumallin näköinen, niin karismaa löytyy ja sitä aitoutta, jota joidenkin tyyppien kohdalla on niin kovin hehkutettu. Häneen oli mennyt tuo musiikki sisälle asti toisin kuin monelle muulle ja se on artistille minusta tärkeää, mutta mitäpä tämmöinen varttuneempi ymmärtää nuorten idoleista, vaikka näyttäisi se Arikin olevan nimenomaan vanhempien (yli 40)ihmisten suosikki.
...helvetin väliä on ihmisen ulkonäöllä jos osaa laulaa??????
...ennen kun alat haukkua ihmisten ulkonäköä,v....ko väliä sillä on jos on hieman tukeva????Eikö tässä maassa ole enemmän ja vähemmän epämielyttävän näköisiä artisteja....sitäpaitsi Johanna ei lievästä ylipainostaan huolimatta ole inhoa herättävä!!!!!!!
Miks kaikki hevarit pääsee jatkoon, kaikki tähän mennessä olleet on surkeita, myös Johanna.
Mee Tangomarkkinoille siellä ei hevi raikaa. Pelle.
Sanoisin et kaikki oli joo surkeita mut oli johanna ihan ok.. ihana biisi kylläkin!! :) kaikki jatkoon päässeet tähän mennessä ollu täyttä paskaa! iha oikeesti!! permannon miia ja sit pätsi ois ansainnu jatkopaikat kristiinan ja p-arin paikalle.. >=(
Samaa mieltä! Eikä kyse ole mistään katkeruudesta Johannan "kykyjä" kohtaan :D:D Sillä ämmällä ole mitään kykyjä,ei ulkoisia eikä sisäisiä, puhumattakaan äänestä:D:D Värjäis hiuksensa ees,näyttää karmeelta haahkalta :D
miten voit sanoo että kristiinakin ja panu on huonoi.. ne on parhaat tähän mennessä..
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Omia suosikkejani ovat myös olleet Mia ja Markus Pätsi, jotka ovat mielestäni loppupeleissä esiintyneet hienosti (ja laulaneet säkeiden loputkin puhtaasti) mutta ehkä M.Pätsi antaa maailmalle enemmän tulevana lääkärinä -oli liian "kiltti" showmaailmaan. Mutta en halua herjata muitakaan kilpailijoita, useita hyviä tyyppejä on kisassa nähty -ehkä vielä heidänkin aikansa koittaa.
Kristiina on mun suosikki.
Ne oli molemmat jatkossa vaan ulkonäönsä takia. Kai tollanen teinipoppari laiheliini-imago joihinkin tehoaa. Panun laulu oli tosi tylsä lällybiisi ja Kristiina on mun mielestä aivan kauheen näkönen. Eikä sillä ole mitään tekemistä kilojen kanssa. Johanna on miljoona kertaa kauniimpi ku Kristiina vaikka ei kaikkien kauneusihanteita täytäkään. Kristiina ei osannut edes laulaa ja seisoi jäykkänä koko esityksen ajan ja laulu oli tosi vaisua loppua lukuunottamatta. Johannan esitys ja laulu olivat mahtavavia alusta loppuun saakka ja mikä upea ääni!
Upea esittäjä ja upea biisi !!! PARAS
siis nikä uskomaton ääni ja esitys voi huh huh,tippa tuli linssiin ku johannaa kuunteli aivan MAHTAVA ...kateellisia PASKOJA ne jokka johannaa haukkuu!! suksikoon suolle ne joilla ei oo sävel korvaa
Kaikki olivat täysin surkeita. Satuin vaihtamaan kanavalle juuri ennen ensimmäistä ehdokasta, joten katsoin ne sitten kaikki läpi. Oliko tässä kyse jostain karaoke-idoleista?
Jokainen laulu oli löysä. Joku niistä lauloi Tina Turneria ja melkein nukahdin sitä kuunnellessa. Jos laulaa Turnerin biisejä, niin kyllä niissä pitää voimaa olla.
Jos noista täytyisi valita joku, niin kai se olisi se (Johanna?), joka lauloi sen Evanescencen biisin. Hän sentään yritti saada siihen jonkunnäköistä tunnetta, mutta täsin surkea biisivalinta täytyy sanoa.
Mutta joka tapauksessa kaikki olivat aivan surkeita. Parempia voi kuulla jossain Ypäjän paikallispubin karaokeiltamassa. Hyvän kun välillä onnistui osumaan oikeille nuoteille.
sä olet tosi pässi
oli muuten helevetin hyvä argumentti. Mietitkö tota pitkäänkin?
Ypäjän paikallispubissa todellakin saattaa joskus kuulla parempia laulajia kuin mitä kuulee Idolsissa... =) en oo pahemmin seurannu tätä uuta Idolsia, mutta kuuleman perusteella taso on paljon huonompi kuin edellisissä.. mut johannalla oli eilisistä kilpailijoista mulle mieluisin laulaja, ja biisi oli hienosti tulkittu. ja se nyt on ihan sama minkä kokoinen laulaja on kyseessä, ääni se on joka ratkaisee, ainakin mulla.
siis mikä uskomaton ääni ja esitys voi huh huh,tippa tuli linssiin ku johannaa kuunteli aivan MAHTAVA ...kateellisia PIIIIP ne jokka johannaa haukkuu!! suksikoon suolle ne joilla ei oo sävel korvaa
Johanna laulaa teknisesti hyvin, mutta liian iskelmä-ääni mitään Evanescenceä laulamaan.
Moi Nanuli :D Tuutko virittää mun kitaran ja samalla voisit opettaa mua .. ainakii joskus koska sähän tän alan osaat mut et yhtä hyvin ku laulamisen =D Ja sä varmaankii laitat mun kitaraa sun nimmarin.Eip täs sit muuta ku tsempii jatkos ja moiks!
Aivan mahtava, tykkäsin! ;) Munnimi on myös Johanna..
Vaikka "Pullukaksi" nimiteltiinkin - PARAS tästä nelikosta - ei tarvii olla aina blondi ripakinttu.!!!!!!
Kyllä oli kauhee taas toi voittaja kyllä olisi Piretin pitänyt päästä jatkoon :) hemmetin hyvännäköinen ja seksikäs ja esitys ja ääni :)
Kiitos Piret sinua kiva katsoa ja kuunnella.
Kyllähän sitä mimmiä oli ilo katsella kun velä flirttailikin niin suvereenisti, mutta laulu oli keksinkertaista, eikä tuntunut missään. Samat fiilarit Piretistä olisi tullut, vaikka olisi äänen sulkenut veks.
Johanna oli eka jonka esitys sai viboja aikasex.
Piret oli kaunis tyttö, mutta ei laulanut yhtä hyvin kuin Johanna. Nämä eivät ole missikisat!
johanna oli kyllä eilisistä ehdottomasti paras:)mä odotin laulusuoritusta,mutta en olis uskonu,että johanna noin hyvin laulo XD tsemppiä jatkossakin,mulla peukut pystyssä:)
Kaikki Johannan laulamat biisit kuulostaa samalta,ihme rääkymistä. Matala, mutta myös liian "kolkon metallinen" ääni.
Ulkoinen olemus, kun neljäkymppisellä, ehkä holi maistuu, nimittäin oli tosi turvoksissa ja pöhöttynyt. Ei näyttänyt raikkaalta 23 vuotiaalta.
Muutoinkin suttuinen koko olemus goottilaisuudessaan, joka ei mielestäni sovi edes Johannalle, jo aikuiselle naiselle - teini-ikään enemmänkin.
Todella typeriä olivat kaikki sun kommentit. Eikö ole jo nukkumaanmeno aika tuollaisille kakaroille!
TÄYSIN SAMAA MIELTÄ!!! Kerrassaan pelottavan epämiellyttävä kokonaisuus koko nainen.
Johannalla oli ihana, upea tumma ääni, jota on aina ollut nautinto kuunnella! Eikä hän ole ruma eikä lihava, vaan kaunis hieman pyöreä ja mukavan oloinen . Mun mielestä goottityyli on todella kaunis ja sopii Johannalle hyvin, eikä edes mene liiallisuuksiin. Ei hän nelikymppiseltä näytä. Kyllä ne monet nuoruudessaan goottityyliset haluaa pitää tuon upean ja kauniin goottiyylin vähän vanhempanakin ja sehän on vain hyvä! Minä en ole gootti, mutta ihailen kaukaa joidenkin goottien upeaa tyyliä.
Johannalla oli ihana, upea tumma ääni, jota on aina ollut nautinto kuunnella! Eikä hän ole ruma eikä lihava, vaan kaunis hieman pyöreä ja mukavan oloinen . Mun mielestä goottityyli on todella kaunis ja sopii Johannalle hyvin, eikä edes mene liiallisuuksiin. Ei hän nelikymppiseltä näytä. Kyllä ne monet nuoruudessaan goottityyliset haluaa pitää tuon upean ja kauniin goottityylin vähän vanhempanakin ja sehän on vain hyvä! Minä en ole gootti, mutta ihailen kaukaa joidenkin goottien upeaa tyyliä. Makuja on monia kuten ihmisiäkin, mutta kyllä Johannasta voisi tulla idoli monillekin. Eihän kukaan voi miellyttää kaikkia. Viimekertanen Ilkka oli aivan kauhea idoli. Sellanen pelle vaan, joka ei osannut laulaa...
Kateelliset ja katkerat täällä panettelee.
Totuus on että Johanna oli eilen ylivoimaisesti paras!
Pidän Evanescencestä ja ollut keikallakin. Minusta Johanna veti biisin paremmin kuin alkuperäinen esittäjä. Johanna tulkinta biisistä oli todella upea ja koskettava!
Johanna ulkonäössä ei ole mitään vikaa.
Todella ala-arvoista on täällä arvostella nimettömänä toisen ulkonäköä! HÄVETKÄÄ! Miettikää mitä "suustanne" tai sormistanne päästätte. Jokaisessa kyllä löytyy arvosteltavaa, jos haluaa vikoja toisista etsiä. Sellaisiako haluatte olla? Katsokaa peiliin, minkälainen ihminen siellä on? Olen surullinen teidän negatiivisten ja pahansuopaisten ihmisten puolesta. Toivottavasti elämä vielä opettaa! MENKÄÄ ITSEENNE!
Johannan tulkinta hyvä , mutta ei nyt silti ihan hei alkuper'isen vertainen. Hyv' laulaja, mutta Panu voittoon! on jo ihan ammattilaisen tasoa..
Käy itse katsomassa Johannan olemus ja haastattelut Idolsin netti-tv:stä ja kirjoita sitten kateellisten ja katkerien panettelusta.
Johanna olisi kaunis...mutta nyt ulkoinen olemus on kaukana 23 vuotiaan nuoren naisen... oletko kuullut, "olet sitä mitä syöt ja ehkä juot..."
Myöskään mielestäni kapea-alaisella äänellä (matala ja käheä) ei tie pitkälle vie, ehkä tulee suomen naispuolinen kari tapio.
Tämä on mielipiteeni, johon minulla on kuulemani ja NÄKEMÄNI perusteella oikeus.
Oli ihan oikeutettua et Jossu pääsi finaaliin Arin seuraksi =) Tulee jännä finaali. Paras voittakoon!!!
JOHANNA OLI PARAS! Koskettava esitys. Kuulosti hieman Hanna Pakariseltakin. Mutta minua alkoi nyt ärsyttää ne, jotka pilkkaavat Johannaa vain ulkonäön takia! Ettekö ihmiset tajua, että emme voi mitään ulkonäöllemme! Ja jos on vähän pyöreä, niin mitä siitä!??!? Pitäisikö sitten kaikkien olla sellaisia 198 cm ja painaa 29 kg?! Jokainen pukeutuu, miten tykkää, ei niin, että toiset tykkäisivät. Jotkut meidänluokkalaiset tytötkin haukkuvat Johannaa vain sen saman ja ainoan ULKONÄÖN takia. Tämä on minun mielipiteeni ja siitä pidän kiinni.
Todella vetävän näköinen nainen. En ymmärrä vertausta Hannaan, onhan Johannalla huomattavasti harjaantuneempi äänikin.
HIENOA JOHANNA!!!!!!! TOIVON, ETTÄ SINUSTA TULEE SUOMEN 2007 IDOLI, MUTTA PELKÄÄMPÄ, ETTÄ VÄHÄSEN PULLUKAN OLOISIA EI OTETA IDOLIKSI KUTEN ON NÄHTY AIEMPIEN IDOLIEN KOHDALLA, ERI VUOSINA. KOSKA LIHAVUUS ON NYKYÄÄN JOIDENKIN MIELESTÄ NIIN "EPÄYSTÄVÄLLINEN MUOTO." MUTTA ANOREKTINEN HENKILÖ ON TAAS "FANTASTINEN MUOTO." EI 0LE KIVA KATSELLE, KUN LUUT TÖRRÖTTÄVÄ LAULAJA TAI KUKA TAHANSA MUU HENKILÖ ON "LAVALLA." ONNEA SINULLE JOHANNA IDOLS-KISAAN PERHEELLSI JA MUILLE TUTTAVILLESI JA TOIVON VIELÄ, ETTÄ SINUSTA TULEE SUOMEN IDOLI!!! SE VIELÄ ON TODELLA HIENOA, ETTÄ SINÄ JOHANNA OLET LASTEN PARISSA TYÖSKENTELEVÄ HIENO IHMINEN JA EIKÄ LIHAVUUS OLE SIINÄ ESTEENÄ OLLENKAAN. MINÄ ITSE OLEN ISOSTA PERHEESTÄ KOTOISIN JA OLEN EDELLEEN. EN OLE MIKÄÄN LESDADIOLAINEN JA JOTKA "SIKIÄÄ, KUIN ITIKAT SATEELLA." OLEN ATEISTEIHIN KUULUVA ISO PERHE. VOIN SANOA SEN VIELÄ, ETTÄ ITSE OLEN JOHANNAN KALTAINEN HENKILÖ. OLEN ITSE PÄRJÄNNYT PIIRTÄMISEN SARALLA, KUN TÖITÄNI ON JULKAISTU MONISSA LEHDISSÄ JA ERÄÄSSÄ SARJAKUVA LEHDISSÄ, PARIA VUOSIA SITTEN. SAIN STIPENDIN JOKA OLI TUOHON AIKAAN: 400MK JOKA EUROINA: 67.28€ OLEN MYÖS SUUNNITELLUT ERÄÄSEEN PAIKKAAN LOGON, JOSSA MINULLA ON PUOLET OMISTUS OIKEUKSISTA.
Ari on tänä vuonna ja kaikki vuodet huomioon ottaen paras. Johanna pääsi oikeutetusti ryhmästään jatkoon, mutta ei hän ole mitään Arin rinnalla.
kysymys jo lukeekin vastausta peliin..!!!!
Ei.
Aina vaan samanlaisia hanna pakarisia tulee joka suunnasta...en jaksanut kuunnella tähän kyseiseen henkilöön asti kun aloin jo ensimmäisen aikana sääliä korviani...hannapakarisen inan lihavampi versio.
Kyllä mun mielestä Hanna Pakarinen ja Johanna on ihan erinäkösiä ja kuuloisia. Hannalla on sellanen käheä ääni ja rokkityyli kun taas Johannalla on tumma goottimainen tyyli ja upea tumma ääni. Eikä hän edes ole lihava, hieman pyöreä vain. Hanna on taas normaalipainoinen. Eli ihan erilaisia ovat!
on se kyllä vähän lihavakin .... ei siinä kyllä oo mitään pahaa jos on itse tyytyväinen itseensä.
Niinpä, johanna saa voittaaa koko kilpailun.. Tai jos ei voita niin sitten saa se joka ei osaa kunnolla suomee..
Niiin ruslanas voiskin voittaa se on aika hot !!! vaiks onki homo mut mitä välii..? Ei tollaset johannat mtn voit ....
Kuinka voitte olla noin idiootteja?Ei se tee muijastakaan lesboa jos se tekee pornokuvia jossa on toinen muija.HALOO IDIOOTIT!!!!!!!!
Ruslanas on mun mielestä paras Arin ohella...siis puhun nyt äänestä.Mielestäni on turhaa ja asiaankuulumatonta ruotia kilpailijoiden menneisyyttä.
Tuskimpa suomen nuoretmiehet muuttuvat homoiksi ja menevät kaikki pornokuviin,vaikka Ruslanista tulisikin idoli.
Järjen käyttö on sallittua!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Huomaa kuinkan ahdas päisiä ihmiset on täälläkin.
Jos se on homo, so what? Seksuaalisuus kysymykset on tietääkseni ihmisen oma asia. Miettikää ennen ku kirjoitatte
Ensinnäkään homoissa, tai lesboissa ei ole YHTÄÄN MITÄÄN pahaa. Oma seksuaallinen suuntaus on vissiin oma asia. Mut Ruslanas on itse haastattelussa sanonut olevansa bi ja on asunut miehen kanssa yhdessä.
voi **** en oo mtn pahaa homoista sanonut ? Sanoin : se on homo mut mitä välii ? koska tunnen monia ihmisiä jotka valittaa sen homoudesta.......kukahan täällä se ahdasmielinen mahtaa olla jos tollasesta heti saa käsityksen että haukun homoja ??
Suomi julkkiksista on päässyt tuollaisilla kuvilla? Taitaa taas riippua vaan, et mistä on kotoisin
Sorry vaan!Panee vaan niin kuumaks noi kaikenmaailman kommentoijat =D
Johanna on täysin kopioitu Hanna Pakarinen.
Vähän lihavampi vain.
Ketä ens Idolsissa?? No tietenkin "Heikki"
Haloo, kloonitko tuossa kisassa pärjää??
ni että on..iha saman näköne ja ääni...mies voittaa tänä vuon...:)
hyvästi laulettu ja vedetty ja ansaistsi niistä neljästä mennä jatkoon! mutta en halua ehkä että hän voittaa koko kilpailun, koska ääni muistuttaa niin paljon hanna pakarista...ja minusta on hyvä että joka vuosi tulee erilainen voittaja, joka ei muistuta edellistä voittajaa.
sanon minä
TODELLA UPEETA SÄ VEDIT YLIVOIMAISESTI MATON TOISTEN KILPAILIJA SISKOJEN ALTA,AIVAN IHANALLA LAULULLA.TUOMARIT SANOI IHAN OIKEEN ETTÄ MUISTUTAT TODELLA PALJON HANNAA JA MUUTENKIN KUN SULLA ON TOLLANEN ROKAHTAVA LOOKKI EI MUUTA KUIN TSEMPPIÄ JA JATKA SAMAA MALLIA.MULLA MENI OIKEEN KYLMÄT VÄREET KUN KUULIN SUN LAULAVAN JA KYYNEL MEINASI TULLA SILMÄÄN KUN KERROIT ETTÄ SE ON OMISTETTU YHDELLE IHMISELLE JOKA ON POISTUNUT SUN ELÄMÄSTÄ.TODELLA HIENOA...........
TODELLA UPEETA SÄ VEDIT YLIVOIMAISESTI MATON TOISTEN KILPAILIJA SISKOJEN ALTA,AIVAN IHANALLA LAULULLA.TUOMARIT SANOI IHAN OIKEEN ETTÄ MUISTUTAT TODELLA PALJON HANNAA JA MUUTENKIN KUN SULLA ON TOLLANEN ROKAHTAVA LOOKKI EI MUUTA KUIN TSEMPPIÄ JA JATKA SAMAA MALLIA.MULLA MENI OIKEEN KYLMÄT VÄREET KUN KUULIN SUN LAULAVAN JA KYYNEL MEINASI TULLA SILMÄÄN KUN KERROIT ETTÄ SE ON OMISTETTU YHDELLE IHMISELLE JOKA ON POISTUNUT SUN ELÄMÄSTÄ.TODELLA HIENOA...........
johanna laulo ihan hyvin mut biisi oli paska ja johanna oli niistä neljästä paras vaik kaikkihan idols kisan kautta tulleet on ihan hirveitä...en kyllä kuuntele!
Mahtavaääninen tyttö! Enempi tällaisia eikä niitä kimeitä pissiskiljujia. Erilainen biisivalintakin plussaa!
lauloi ihan sika hyvin tuon evanescencen my immortalin, mikä ei varmasti ole kovin helppo laulaa. toki lauloi melko matalalta, vaikka amy sen korkeelta laulaakin, mutta se kuulosti silti hyvältä !
todellakaan ei mikään johanna voita,sehän oli ihan hirveetä sontaa. mutta ahhah,oottakaapas vaan niin ari voittaa!!!
todellakaan ei mikään johanna voita,sehän oli ihan hirveetä sontaa. mutta ahhah,oottakaapas vaan niin ari voittaa!!!
Aivan varmasti Ari voittaa. Arin äänenkäyttö on aivan omaa luokkaansa. En koskaan aiemmin ole ketään IDOLS:a äänestänyt jatkoon, mutta Arin esityksen nähtyäni oli pakko Aria äänestää jatkoon. Mies tulee rennosti ja aidosti esiintymään, on siis aivan luonnonlahjakkuus.
Minä kyllä kanssa tykkäsin hirmuisesti. Se öli aivan upeaa, vallankin se kohta, kun vibraatto soi haikeasti Syysunelmaa. Lavatyöskentely öli vertaansa vailla. Muuten kuka on Johanna?
kyllä se ari on silti paras :D
joo,arilla on kyllä ainutlaatuinen ääni. alkukarsinnoissa en ollut varma pidänkö mutta kokoajan tykkään lisää:) minusta hänelle voisi sopia jotkut elton johnin biisit..
johannasta pidän persoonana,mitä nyt esiin on tullut, mutta eipä suomen kansa tarvitse 2. hanna pakarista?! en uponnut miuun tuo esitys.
pidin paljon enemmön jannikasta, suloinen ja klassinen ja ääni on upea..arille pidän peukkui:)