Eläintenystävät Nokialla

Nokian Uutisten yleisöosastolta 12.helmikuuta 2007
" Ruvetkaa ihmiset miettimään, mihinkä annatte koiranne tehdä jätökset Harjuniityssä- vai annetaanko koirille namupala?Sitten loppuu sen koiran osalta."
Päätti NU aloittaa koirankakkakevään sitten julkaisemalla jonkun mielipuolen uhkauksen..
Tämän sanan- ja mielipiteenkukkasen vuoksi ainakin meidän perhe lopetti välittömästi tämän lehden tilauksen.    
6644
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

No kannattaako noita ottaa niin tosissaan. Eikä se nyt Nokianuutisten vika varmaan ole mitä joku idiootti sinne kirjottelee, perättömiä uhkauksia.. Hah.

-Nokialainen

Äänestä
  • on kai se lehden valinta, mitä sivuillansa painaa.
    Ei ne kirjoitukset sinne itsestään tule.

    Äänestä

  • mutta kirjoitti:

    on kai se lehden valinta, mitä sivuillansa painaa.
    Ei ne kirjoitukset sinne itsestään tule.

    Nimenomaan lehti itse päättää mitä julkaisee ja mitä ei. Minkä kuvan se antaa koiraihmisille lehdestä, jos siellä kuka vain mielisairas saa ladella koiran tappouhkauksia ihan julkisesti!!

    Äänestä

Tyhmää on toki kirjoitella tuollaisia uhkauksia,mutta keräisitte ne koirienne paskat niin kuin säännöt määräävät,niin ei kenelläkään olisi tarvetta heitellä mitään "namupaloja" ja itse voisit jatkaa lehdenkin tilausta entiseen malliin.

Paskan näkemisestä pääsee kuitenkin eroon sulkemalla silmät tai kääntämällä katseensa toisaalle,mutta
paskaa suurempi ongelma on pihakoirien jatkuva haukunta,josta ei pääse eroon millään.

Äänestä

Tuollainen "tappouhkailu" lehdessä on aika sairasta, mutta tiedän kuinka se voi risoa jos astuu koiranpaskaan tai jonkun koira tekee asiansa omalle portille. Koiraihmiset rakkaat, minullakin on koiria ja se loukkaa minua jos joku inhoaa koiria sydämensä kyllyydestä ja tämä "koiravihaaja" joka kirjoitti NU:n tekstin ilmeisesti sattuu näitä sympaattisia eläimiä inhoamaan vain siksi etteivät ajattelemattomat omistajat kerää rakkaan lemmikkinsä jätöksiä.

Sitä paitsi, koiran voi opettaa tekemään jätöksensä vain yhteen tiettyyn paikkaan. Näin tekee omat koirani, voin rauhassa ulkoiluttaa niitä keskellä kaupunkia koska tiedän että ne siellä kävelleensä varmasti hätänsä pidättelevät. (eri asia on tietenkin jos sattuu ripuli)

Äänestä
  • Minäkään en hyväksy tuollaista uhkailua,mutta se on kyllä ihan selvä totuus,että ei se koira ole syyllinen niihin paskakasoihin ja kusilätäköihin,vaan sen KOIRAN ULKOILUTTAJA!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ja miksei muuallakin.. kirjoitti:

Nokian Uutisten yleisöosastolta 12.helmikuuta 2007
" Ruvetkaa ihmiset miettimään, mihinkä annatte koiranne tehdä jätökset Harjuniityssä- vai annetaanko koirille namupala?Sitten loppuu sen koiran osalta."
Päätti NU aloittaa koirankakkakevään sitten julkaisemalla jonkun mielipuolen uhkauksen..
Tämän sanan- ja mielipiteenkukkasen vuoksi ainakin meidän perhe lopetti välittömästi tämän lehden tilauksen.    

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu