Patsas

Venäläisille partisaaneille pitäisi pystyttää keskelle Imatran toria patsas! Tämä on Suomen ja Venäjän keskenään ystävällismielisten kansojen yhteinen harras toive.

Ruvetkaamme keräämään asiasta adressia, joka luovutetaan tavaritsh Putinille ja tavaritsh Haloselle.
3237
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Treptowissa on ruma puna-bolsun muistomerkki joka joutaa vaikka Lappeenrantaan Arposen kummareltavaksi.

Äänestä

Niin, niin niiin...krooh pyyyh krooh pyyyyh.....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


partisaaneille. kirjoitti:

Venäläisille partisaaneille pitäisi pystyttää keskelle Imatran toria patsas! Tämä on Suomen ja Venäjän keskenään ystävällismielisten kansojen yhteinen harras toive.

Ruvetkaamme keräämään asiasta adressia, joka luovutetaan tavaritsh Putinille ja tavaritsh Haloselle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu