Alan Wake

Remedy fani

Kaikille Twin Peaks-faneille,jotka eivät vielä tiedä,Suomalainen Remedy entertainment on kehittämässä videopeliä nimeltä "Alan Wake",jonka inspiraationa toimii mm.Twin Peaks.
Peli sijoittuu washingtonin osavaltioon usa:han,josta pelissäkin tullaan näkemään mystiset ja pelottavat havumetsä ja vuoristo maisemat.

Käykää ihmeessä tsekkaamassa!

http://www.alanwake.com/

3

731

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Remedy Fani

      Jotka haluavat tietää pelin juonesta,mutta eivät vaivaudu siitä tietoa etsimään:

      Alan Wake on psykologinen toiminta trilleri,joka sijoittuu pieneen Bright Fallsin kaupunkiin washingtonin osavaltioon pohjois-Usa:han.

      Pelin päähenkilö,Alan Wake,on kirjailija joka kirjoittaa kauhukirjaa perustuen hänen omiin hyytäviin painajaisiinsa.
      Kirja menestyy ja Alan Wake ei voisi olla onnellisempi.
      Yllättäen hänen morsiamensa katoaakin jälkiä jättämättä.
      Alanin elämä murtuu,hän alkaa kärsimään insomniasta,hänen kirjojaan inspiroimat painajaisensa katoavat ja hän ei pysty enään kirjoittamaan.

      Pelin alussa Alan matkustaa rauhalliseen Bright Fallsin pikku-kaupunkiin hakemaan apua unettomuuteensa.
      Kaupungissa on unettomuutta kärsiville tarkoitettu hoitoklinikka,jossa Alan tapaa täsmälleen hänen kadonneen vaimonsa näköisen naisen.
      Yllättäen Alan alkaa saamaan unta,hänen painajaisensa palaavat,mutta tällä kertaa karmivampina ja todentuntuisimpana kuin koskaan.

      Alan alkaa kirjoittamaan uutta kirjaa,mutta samalla alkaa tapahtumaan jotain hyvin,hyvin kauheaa.
      Hänen kirjoittamansa painajaiset alkavat ulottua todellisuuteen ja muuttua todeksi.
      Koko Bright Fallsin kaupunki alkaa muuttumaan oudolla,pelottavalla tavalla.
      Alan Wake ei voi muuta kuin taistella lähestyvää tuntematonta uhkaa vastaan ja yrittä selvittää mitä on tekeillä.

    • Matami Akame

      Aika nahki pisha jotrom tuo homma kyllä! WUALÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖ!!!!!!


      T: Remedyn pääsuunnittelija Petri Järvilehto.

    • Twin peaks <3

      Jes! Tuo on pakko saada! Millon se on tulossa??

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      85
      4960
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      95
      2794
    3. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      43
      2786
    4. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      199
      2392
    5. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      28
      1994
    6. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      133
      1949
    7. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      178
      1560
    8. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1481
    9. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1299
    10. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      362
      1298
    Aihe