Hyi mikä tuhertaja on ikl puheenjohtaja,koko pohjanmaa häpee että asut täälä . Muuta muolle vaikka Venäjälle sielähän sulla on jo kavereita.Kuten Zirinowski ym..muut
IKL Häpäisee
Isänmaalliset
191639
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
tunnen - äänestäisin ,jos olisi täällä,tehnyt kuulemma hyvää työtä Ilmajoen valtuustossa.
Kiitos Ilmajoelle kun pääsimme siitä hullusta eroon ,ei ainakaa täälä saanut muuta aikaan kun paljon vihamiehiä. Piti lähtiä kun rupes pommit paukkumaan nurkan takana.Niin ja tais siltä lentää mökkikin ilmaan .Ha Ha Sitä saa mitä tilaa.
sinun mielestäsi poliittisesti rohkeaa henkilöä saa siis kohdella rikollisin keinoin .Järviharju tonki liikaa arkoja asioita -tietysti silloin saa vihamiehiäkin mutta tuo kommentti oli kyllä pohjanoteeraus.
Jos kaivat vähä syvemälle niin saatatpa löytää jotain jännää.Ei päivänvaloon
kirjoittaa ,kun ei tarvitse puheistaan vastata.
- mikähän se viime vuonna järjestetty poliittisluontoinen ajojahti oikein oli - siinä ei ollut asian tynkääkään mutta syyttäjän piti vain saada nostaa...
päättyi järviharjun "voittoon". Väitän että matti-poika tiesi tasan tarkkaan juoppoja ja syyntakeettomia huijatessaan että jos se ei mene läpi, oikeus vapauttaa. Kyllä senverran on lakikirjaa lukenut.
Ilmajoella ei ole saanut muuta aikaan kuin riitaa ja hullun maineen, jota viimeiden tv-esiintyminen vahvisti koko kansalle. Syystä kauhajokiset heivasivat äijän ilmajokisten harteille. Tytyy nostaa hattua kauhajokisille ja sääliä ilmajokisia.
Kyllä se omakin koira puree vaikka kuinka olis vapaamuurariveli,ja poliisin kätyri
,niinhän se asia oli ,eikä koko jutulla ollut mitään pohjaa kuten kaikki tietävät.He yrittivät Järviharjua jymäyttää - kaikki kohdat kaatuivat yksi toisensa jälkeen oikeudessa.
Matti tonkii asioita ,joista herrat eivät soisi tiedettävän.
Totuudenpuhuja saa aina vihamiehiä mutta tuo tuossa nyt on kyllä vain katkeroitunut leukojen louskuttaja.
Matti on monia työntekijöitä työllistävä yrittäjä.
Muistelen ,että Kauhajoella oli kyllä tosiaan riidanhaastaja ,joku kommunisti ,joka muistaakseni sai erään tehtaankin katoamaan sieltä .Taitaa olla sinun kavereitasi?
On ollut mukavaa seurata Matin toimintaa täällä Ilmajoella ,halpamaisesti joskus yritetään silmille räkiä kepun ja koomuksen toimesta eritoten mutta eipä tuo menoa haittaa.
Äänestän varmasti häntä ensi kunnallivaaleissakin.
Suurin ongelma Ilmajoella taitaa olla joku ylimielisesti ja diktaattorimaisesti toimiva Yli-Suomu .Sitten siellä on kymmeniä valtuutettuja ,jotka istuvat tuppisuina eivätkä esitä mitään.
Matti Järviharju puhuu ja toimii. Ja uhmaa pontevasti ns. musiikkimafiaa,joka on iskenyt oopperatolloiluillaan veronmaksajien suonta härskisti.
Ilmajoen tilanne tuntuu olevan vieras kirjoittajalle,kannattaisi perehtyä asiaan.
syntyperäinen Ilmajokinen ja ylpeä siitä. Olen myöskin perehtynyt Ilmajoen asioihin. En pidä siltikään järviharjun tyylistä tulla jostain kauhajoelta neuvomaan meitä kuinka toimitaan. Ainoa järkevä kommenttisi oli jorma y-s:tä, mutta siihen se jääkin. Mene matti sinäkin itseesi ja katso peiliin.
en ole havainnut ,että hän "meitä" neuvoisi - no,etkös huomaa,että jos näitä matteja olisi enemmän,niin täällä eivät pikkudiktaattorit "rooraisi" ja hääräisi.
Ja ns. musiikkijuhlamafia on Ilmajoen pahin ongelma.Miljoonia mennyt yhdelle porukalle.
Oletko muuten katsonut Ilkantien sillalta sitä törkyläjää,varsinainen kuntamme ylpeys.
Aika paljon pitää Matin huonontua,etten häntä enää äänestäisi.
notta oot talvitien matti, mutta koska tunnut osaavan käyttää tietokonetta ja nettiä, om älykkyysosamääräsi varmasti suurempi.
..ikl??
Taitaa olla historian havinaa joka nykypäivänä ei herätä minkäänlaista huomiota!
Varma, mutta muistaakseni se lyhenne tulee sanoista Idiootit Kusipäiset Lahtarit.
Se menee oikeesti näin Isänmaalisutta Kalvava Luumätä
kun kaikki ei mahdu kokkareihin...
edustaa omaa ajattelutapaa. ei ole tyhmä asioissa,muttei voittakkaan tuulimyllyjä... Miksi Venäjälle? SAKSAAN pitäisi!
- siinä se "kaveruus" lyhykäisyydessään sanottuna.
Itse en ole kyllä lainkaan kiinnostunut Karjalan palauttamisesta,mitä me sillä teemme.
Joo jäpä leikkii tulella ja oma komposti on täynnä.