Uskovaiset ihmiset kovasti aina puhuu Antikristuksen tulemisesta.Mistä hänet tunnistetaan?Ja jos kristuksen pitäisi tulla hänen jälkeen niin eikö tuossa ole helpon huijjauksen paikka. Ensi pistetään oikein pahan sisuinen paasaaja valtaan joka esittää huonosti hyväntekijaa ja sitten sen jälkeen nostetaan itte äijjä esiin.Alettaisiinko häntä palvotaan jumalan poikana? Mitä ikinä hän tekisi se olisi jumalan tahto!
Antikristus?
Heikki S
5134
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Anti-krisseli tullut jo monta kertaa, ensimmäisessä muodossaan hän taisi olla rooman keisari Nero ja sen jälkeen on tullut mm. Hitlerin ja Bushin muodoissa.
Missä se jesse sitte luuhaa? David Copperfield ei oo tainnu vielä keksiä tarpeeksi hyviä kikkoja että Jessen kengät ei hölskyisi jalois.
On kuulemma tullut takaisin jo vuonna 1914 ja hallitsee maailmaa näkymättömänä.
Siis Jehovantodistajat ovat tätä mieltä ja todisteetkin ovat luultavasti raudanlujat.
Olisihan se pitäny arvata!
saisivat keskittyä enemmän lähimmäisenrakkauden julistamiseen, kuin jatkuvaan joutavaan höpötykseen Antikristuksesta ja Jeesuksen toisella tulemisella pelottelemiseen. Nämä ovat hellareiden kyseenalaisia keinoja uusien jäsenten hankkimiseen. Saavat näillä peloitteluilla useat ihmiset mielenterveystoimiston asiakkaiksi.