Pääministeriehdokkailla pallottelu ja kansan mielipiteen kysyminen pääministerisuosikiksi on täystyhjää höpinää. Kansan mielipide ei ratkaise pääministeri asiassa yhtään mitään. Pääministeri valitaan hallitusneuvottelujen kuluessa ja yleensä vaalivoittajan puolueesta. Tämä asia ei kuulu suurelle yleisölle mitenkään.
On naurettavaa pelleilyä esitellä erilaisten galluppien tuloksia, niillä voi pyyhkiä p:tä.
On naurettavaa pelleilyä esitellä erilaisten galluppien tuloksia, niillä voi pyyhkiä p:tä.
Vastaukset 7
Vanhimmat
tai sellaisen joka on kirjoittanut paljon tieteellistä, jolla on ulkomaanopintoja ja -kokemuksia. Ei niitä pelleitä, joilla kestää nuo valtsikan opinnot runsaat 10 vuotta yliopistossa eikä kykene sen aikana tenttikirjoja lukemaan eikä tenttimaan- Siitä näkee, mitä korvien välissä.
ehditään valitsemaan myöhemminkin
etukäteen, sillä olisihan se hirveä järkytys, jos esimerkiksi joutuisi tuota Eeron jorinaa kuuntelemaan harvase päivä. Eikä ne kerkeisi niin usein neuvomaan SAK:n miehet mitä hänen pitäisi nyt tuohonkin sanoa, että sen laatu vielä huononisi paljon. Näytti Lipposen rouvakin antavan puhumisohjeita illalla.
on ehdottomasti nykyinen ulkoministeri. Hän ei ole julkisuuden kipeä, hoitaa asiat ammattitaidolla ja perusteellisesti. Hakkaa mennen tullen ja vielä palatessakin älykkyydellään nykyään johdossa olevat. Ei saisi skandaaleja aikaiseksi, hän on ehdoton ykkönen seuraavaksi pääministeriksi.
Jospa demaritkin älyäisivät jo hyvissä ajoin sen!
Nim. Ei demari
koko pääministerivaali.
vai onko sittenkään, kun kerran ministerejä ei valita eduskuntavaaleissa?
Se ei ole viihdyttävääkään vaan ainoastaan ilmaista mainosaikaa kolmelle suurelle puolueelle.
KYLLÄ asia pitäisi kiletää LAILLA:
Koska pääministeri ehdokkaita tulee muualtakin, kuin valtapuolueista.
Gallupit, ovat TILATTUJA, poliitikot tietävät tämän, näin ollen tehkääpä TAAS TILAUS!