Kuulkaas, kansalaiset on meinaas 28 päivää myöhemmin aika helvetin loistava tekele. Ehkä hienon epätasaisuus (enkä nyt tarkoita digikameran rosoista kuvaa) leffaa vaivasi, mutta etevä zombieleffa se kyllä on. Vähän valoa pimeyteen jonkun fuckin kakkasen Resident Evilin jälkeen. 28 päivää myöhemmin kertoo oikeella tavalla synkän mut kuitenkin toivoa jättävän tarinan, eikä pidä unohta lopun hienoa Suomi-elementtiä! Suomen ilmavoimat pelastaa! ;)
-ainaski 4 tähtee
-ainaski 4 tähtee
Vastaukset 3
Vanhimmat
onko totta että siinä on suomalaisia ?????????????
tai nii että onko ne näytteliät oikeita suomalaisia vai esittääkö jotku amerikkalaiset niitä
Ei varsinaisesti näyttele, siinä vain hävittäjä lentää ja kuullu radiosta "Lähettäkää helikopteri" Itse en edes sitä huomannut, kaveri kertoi jälkeenpäin, varmaan kun ei ollut ollenkaan varautunut siihen ei tunnistanut suomea :)
Tämä leffa oli todellinen pettymys.
Olisin halunut pitää siitä, mutta en oikein pystynyt. Jotenkin se vain oli huono. Se oli ihan liian Brittiläinen. Tajuttoman tylsä, kunnon zombien lahtaus kohtia ei ollut tarpeeksi / lainkaan. Kun armeija tyypit tulivat mukaan viimeistään odotin että nyt alkaa läski tummumaan mutta sitten juoni muuttui typeräksi "paha armeija raiskaa naiset ja päähenkilö pelastaa" jöötiksi.
Aina kuin "zombit" tulivat rähistelemään kuva nyki kuin horkkatautinen. Jos tämä on tarkoituksella tehty ei voi sanoa muuta kun että jollakin ei ole oikein kaikki ruuvit kohdallaan.
Noin puolivälissä leffaa tajusin että perhana sentään, en välitä yhtään mitä niille päähenkilöille tapahtuu, sitä vain katsoi tyylliin blaa blaa just joo tossa sit mennään noin ja noin just joo ei vois vähemmän kiinostaa. Olin ilkoinen kun leffa loppui, se Suomi homma oli ihan hauska.
Leffasta puuttui pahasti se jokin.