Teillä on taas niin monta eläkkeelle valmistautuvaa ehdokasta mm. frederik,liana kaarina,urpo leppänen,kike elomaa että jos on pakko äänestää tätä pyllypuoluetta niin äänestäkää nuorempaa sakkia, ei tarvii maksaa kansan 4 vuoden päästä taas turhan julkun jättieläkettä.
ÄÄNESTÄKÄÄ NUORIA!
jeespokspam
3496
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Maailman vanhimman ammatin harjoittajat ymmärtävät eniten myös maailman toiseksi vanhimmasta ammatista. Periaatehan on melkein sama.
Ilman muuta nuori äänestää nuorta.
Varokaa vanhoja äijiä,ne on todella tylsiä tyyppejä.
Ihmettelen mitä vanhat äijät tänne kirjoittelee .Suomi-24:n lukijakunta on 90 prosenttisesti alle kolmekymppisiä.
Vanha äänestää ilman muuta vanhaa. Varokaa nuoria, ne ovat aivan liian innokkaita ja laukeavat naisenkin päällä miltei heti jo "parralle" päästyään. Nuoret ovat aivan liian lyhytjännitteisiä vaativaan lainsäädäntötyöhön.
Ihmettelen miksi nuoret pyrkivät ylipäätään eduskuntaan. Siellähän reilusti yli 80 % päälle nelikymppisiä.
Viisaus syntyy ainoastaan elämänkokemusten kautta.Sen kehittymiseen tarvitaan vuosikymmeniä.
Alle kolmikymppiset ovat kakaroita ja joutavat hiekkalaatikolle leikkimään. Aikuisten työhön ei heistä vielä ole.