Raamattukritiikin muodot

Mitä mieltä olette tästä artikkelista? Onko kuin paikkaansapitävä? Minusta homma on jotenkin kirjoitettu kauhean vaikeasti ja huonosti tulkittavaksi.

http://www.kookas.fi/articles/read/66
1102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Klikkaa sieltä Raamatun synty niin helpottaa. Oikein asiallinen tiivistelmä, ammatti-ihmisen tekemä, eikä minkään helvetin helluntaipapin jotka esittävä väittämiä ilman parempaa tietoa. Siitä vaan hakemaan lisää puolueetonta tietoa niin karisevat turhat uskomukset.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Merkillinen nimi kirjoitti:

Mitä mieltä olette tästä artikkelista? Onko kuin paikkaansapitävä? Minusta homma on jotenkin kirjoitettu kauhean vaikeasti ja huonosti tulkittavaksi.

http://www.kookas.fi/articles/read/66

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu