Ari vs Kristian

Selvä peli. Lampaiden ja ylitunteellisten iskelmän määkijien aika on ohi.

Ari Vs Kristian, tai Kristian vs Ari. Iso-A on vielä turpajouhen mitan edellä. Billy Joelin löytäminen kun Finaaliin oli Arin idea. Kristian ratsasti samoilla laineilla ja stailisi itsensä yli.

Ari aitona itsenään on minun suosikkini.

Finaalissa se nähdään.
10403
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

mutta Kride oli kyllä perkeleellisen hyvä. Ari on taas parempi vaan taiteilijana.

Äänestä

kun kunnollinen Idoli tulee suomeen. Ilkka Jääskeläinen... Just

Äänestä

sellaista asetelmaa ei tästä lähtien enää ole, Kristian voittaa kaikki.

Äänestä

Ari on voittaa äänessä ja luonteessa Kristianin ylivoimasesti ja en oo ikin Kristianistä pitänytkään joten Ari on PARAS! Ja tulee olemaan!

Äänestä

" Billy Joelin löytäminen kun Finaaliin oli Arin idea."

Tästä väitteestä en olisi kovin varma. Kristian on meinaan itse
esittänyt Piano Mania karaokekisoissa. Kyllä Kristiankin
siis ennestään Joelin tunsi.

Äänestä

Toivottavasti ei ollut yllätys?

Äänestä

Molemmat on kyllä hemmetin upeita, mut Arista tykkään kyllä enemmän. Sillä on niin persoonallinen ääni ja se on hauska. Kristian on kyllä komeempi mut sillä nyt ei niin paljon ole väliä, ku laulukisasta on kysymys.

Äänestä
  • Veit jalat suustani;)))

    Äänestä

  • Samaa mieltä sun kanssa, mut kyllä Kristianin esitys oli yllättävän hyvä, vaikkei saanutkaan vanhaa samalla lailla liekkeihin kun Ari. Tämä idolskisa on ollut vaihteeksi tosi mielenkiintoinen. Molemmilla rokkareilla on vahvuutensa ja yleensä tykkään tommosesta raspimmasta äänestä, mutta joku siinä Arin äänessä vei jalat alta. Itse asiassa mulle on sama kuka voittaa, mutta toivoisin kuulevan jatkossakin näitä kahta hemmoa.

    Äänestä

  • whatevernevermind kirjoitti:

    Samaa mieltä sun kanssa, mut kyllä Kristianin esitys oli yllättävän hyvä, vaikkei saanutkaan vanhaa samalla lailla liekkeihin kun Ari. Tämä idolskisa on ollut vaihteeksi tosi mielenkiintoinen. Molemmilla rokkareilla on vahvuutensa ja yleensä tykkään tommosesta raspimmasta äänestä, mutta joku siinä Arin äänessä vei jalat alta. Itse asiassa mulle on sama kuka voittaa, mutta toivoisin kuulevan jatkossakin näitä kahta hemmoa.

    Kristian, koska Arin ääni vaan ei sytytä mua. Kristianille tehtiin ihan mieletön muodonmuutos, sehän oli ennen semmonen ujopoika. Mua vähän arvelluttaa tuo Arin medihevi porukka. Ari sanoo lehdistölle että se katuu sitä rattijuopumusta, mutta Arista on netissä älyttömästi semmosia kuvia, jossa sillä on lonkero kädessä. Ircissä oli muuton hauska yllätys, kun arista oli kuva jossa sillä oli puku päällä... x)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ohi On kirjoitti:

Selvä peli. Lampaiden ja ylitunteellisten iskelmän määkijien aika on ohi.

Ari Vs Kristian, tai Kristian vs Ari. Iso-A on vielä turpajouhen mitan edellä. Billy Joelin löytäminen kun Finaaliin oli Arin idea. Kristian ratsasti samoilla laineilla ja stailisi itsensä yli.

Ari aitona itsenään on minun suosikkini.

Finaalissa se nähdään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu