KIUKUTTELIN ISKÄLLE

Näin juttu menee,olin laitamassa yhtä juttua yhdelle sivulle ja liitämässä linkejä siihen,ja kuis ollakaan en saanut niitä toimimaan.Aloin hermoilemaan ja suuren osan ryöpystä sai Jumala,ja taisin jopa haastaa hänet painimolskille.No sain asian sitten kuntoon ja no aloin miettiä mitä olin suustani päästänyt.Sillä Jumalahan on pyhä,kun aateelee esin Jesajaa raamatusta,miten hän koki Jumalan pyhyyden.Mutta kun muistin että myö saadaan kutsua Jumalaa isäksi,ja lapsihan kiukutellee joskus isälle.Kiitos Jeesus että saadaan lähestyä sun kautta Taivaan isää ja Kiitos et heitä pois lastasi kun tämä joskus poltaa päreensä,vaan otat hänet syliin ja rutistat lujasti syliisi.Terveisin Aki

5

316

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 2Puolustaja

      johtuu siitä että ihminen on kadottanut Kristuksen näköpiiristä ja kadottanut armon tunnon. Toki Jumala meidänkin tunnepurkauksiimme jollakin tavoin reagoi, sillä Jumalallakin on tunteet tosin mutta Hänen tunteensa ovat Pyhät. Hän ei ole niinkuin me ihmiset olemme.

    • Profeetta Henri Puumala.HKI.

      Minulla on joskus jopa tapana kiroilla ja sadatella Jumalalleni,kun poltan päreeni.Ei Jumala pienestä hylkää.ARMO on suuri.Sanon suoraan,että sitä erinomaista,mitä minä haluaisin tehdä,sitä minä en tee,vaan sitä pahaa,mitä minä en haluaisi tehdä,sitä minä teen.Minä viheliäinen ihminen.Aamen!!!!!!!!!!!!!!!!

    • sari73

      Onhan se ihan Raamatullista olla rehellinen. Ei aina tunnu kivalta.
      Jobikin kiukutteli ja tappeli Luojalleen, kun elämä näytti toivottomalta ja Jumala vastasi hänelle ja sai toisen leppymäänkin.
      Niin muakin suututtaa kun tämä tietokone ei toimi ja on ihan älyttömän hidasta saada tänne joku neuvomaan.

      • sari73

        Me ollaan samassa msn-yhteisössä, kirjoitan siellä nimim.LU-cia, välillä, minusta on hyvä että oot tullut sinne.
        Kirjoittaisit vaan useammin!


    • supermies*

      mutta,mikä se semmonen sana on:painimolski?
      En oo ennen kuullutkaan!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      207
      2069
    2. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      49
      1227
    3. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

      Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
      Ikävä
      183
      1122
    4. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      81
      976
    5. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      56
      871
    6. 71
      803
    7. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      100
      792
    8. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      77
      737
    9. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      348
      695
    10. Onnettomuus

      Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
      Virrat
      30
      678
    Aihe