Al-Qaida saavuttamassa entisen
kukoistuksensa
6255
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Bush / CIA käy luurankokaapilla.
...
Pitänyt olla niin, että tuolaista Alqaidaa ei ole edes olemassa? Ainakin niin jotkin tällä palstalla elämöivät ovat kertoneet ihan faktatietona....?
Mihin perustuu tämä epäjohdonmukaisuus?
että "terroristi"-järjestöstä ei sanan mukaisesti ole kyse, vaan ITSENÄISYYSTAISTELUSTA.
Kaikki on lähtenyt liikkeelle USA: miehittämistä öljydiktatuureista, Saudi-Arabia etunenässä (911-iskijät saudeja).
USA on alueella VAIN öljyn takia, ja vastaanhagoittelijat, jotka eivät alistu USA-rosvoukseen, leimataan "terroristeiksi".
Miksi Iranissa ei ole "terroristeja", vaan usa-maata itseään pidetään "terroristina", USA:n termistössä. Syyn kyllä tiedät jo eo. perustuen.
Että KOKO Alqaidaa ei ole olemassa.....mitä tämä nyt tarkoittaa?
Nyt taitaa mennä pro Alqaidalaisilta puurot ja vellit sekaisin.
vapaustaistelu. Mistäköhän? Jos nyt USa lähtisi Irakista, tulisi todennäköisesti vielä laajempi sisällissota, joka ei enää olisi hallittavissa. Nytkin huomasin, että jo oli taas terroristit Irakissa räjäytelleet toisiaan eilen. Eipä tässä enää edes pysy ajantasalla. Hirvittävää propagandaa, että kun räjäyttää itsensä, pääsisi neitsyeiden luo paratiisiin. Kyllä se vie aivan toiseen suuntaan, kadotukseen. Miksi tällaisia valehdellaan muslimeiden keskuudessa? Se on varmasti yksi suuri syy, miksi noita terroritekoja tehdään. Taivaaseen päästään ainoastaan pyytämällä, että Jeesus Kristus antaisi synnit anteeksi ja veisi kuoleman kohdatessa Hänen luokseen taivaaseen. Siunausta sinun ja rakkaittesi elämään!