mahdollista???

Miten on mahdollista että siinä semifinaalissa missä ruslanas oli niin tuomarien kommentit oli tekstitetty?? Eikö olekkaan suora lähetys??
1270
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei oo suora, se tuloslähetys vaan. Nauhoitettu kaikki köntässä samoihin aikoihin, kun eka karsinta tuli ulos. Luin tämän viikonlopun Kalevasta. Ne stailataan uudestaan sitä 5 minsaa varten.

Sillä mielellä "suora", että jos laulaja esim. unohtaa sanat, ei nauhoitusta keskeytetä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihmetystä kirjoitti:

Miten on mahdollista että siinä semifinaalissa missä ruslanas oli niin tuomarien kommentit oli tekstitetty?? Eikö olekkaan suora lähetys??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu