"Halvimmissa kännyköissä Motorola on Nokiaa jäljessä. Useiden alaa seuraavien analyytikoiden mielestä Nokian halvimmissa puhelimissa on enemmän ominaisuuksia kuin Motorolan malleissa. Taloussanomien haastattelussa joulukuussa 2005 Garriques totesi kipakasti, että hän ei herää joka aamu miettimällä Nokiaa. Olisi ehkä pitänyt".
http://www.itviikko.fi/page.php?page_id=46&news_id=20074481&rss=8
http://www.itviikko.fi/page.php?page_id=46&news_id=20074481&rss=8
Vastaukset 2
Vanhimmat
Nokian halvin kännykkä maksaa melkein tuplasti sen mitä LG:n kännykkä.
Miksei Nokia ole jo konkurssissa? No ei niitä 200 miljoonan kännykän vuosittaisia tuotantolinjoja rakenneta päivässä. Kestää vähän aikaa ennen kuin tehokkaammat halpisvalmistajat saavat aikaiseksi riittävän massan ahdistellakseen Nokiaan halpismaissa.
Kehittyneillä Nokian markkinaosuus romahti neljänneksi USAssa. Oletettavasti Nokian viimeiseksi markkinaksi jää ... (enpäs kerro ilmaiseksi ... lällällää).
Ensihoitajan ilmainen neuvo !