mr.Ballmer ON väärässä:

2202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hävytöntä politikointia minunkin mielestä. Enpä itse käytä Linuxia mutta jossain vaiheessa kyllä siirryn sen käyttäjäksi. Linux on hyvä asia ja tottahan muakin suuren firman omistajana harmittaisi jos en saisi rahaa kelvottomista ohjelmista. Microsoftin olisi Vistan kehityksen sijaan kannattanut laittaa enemmän resursseja Windows 2000 ja XP käyttöjärjestelmien paranteluun eikä aina keksiä uusia tehosyöppöjä joilla ei tee yhtikäs mitään mitä ei muilla käyttiksillä voisi tehdä! Onhan se hienon näköinen, mutta so what? Miten se minua ohjelmoijana, tekstinkäsittelijänä tai graafikkona kiinnostaa miltä käyttis näyttää? Tärkeintä on se että suorituskykyä riittäisi eikä käyttis veisi kaikkea koneen muistia mitä tarvitaan esim. kuvankäsittelyssä.

Äänestä
  • >Tärkeintä on se että suorituskykyä riittäisi eikä käyttis veisi kaikkea koneen muistia mitä tarvitaan esim. kuvankäsittelyssä.

    käyttiksessä on silloin jotain vikaa, ellei se osaa varata kaikkea muistia. tietysti vapaa muisti näyttää hienolta, mutta hyötyä siitä ei ole.
    oikeissa käyttiksissä tämä toimii niin, että kaikki muisti käytetään esim cacheen. jos joku sovellus muistia tarvitsee, sille sitä myös salamannopeasti annetaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


shittiä puhuu hän ... kirjoitti:

http://www.mbnet.fi/net.nyt/juttu.aspx?id=1827

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu