Somalipojat eivät peseydy mennessään uimahallissa uimaan. Suihkussa käydään kastamassa hiukset jotta uimavalvoja ei voi väittää, että ei ole peseydytty. Ja pukuhuoneesta tullaan tietysti uikkarit jalassa suihkun alle josta suoraan altaaseen ilman, että on moloa EDES huuhdottu. Kyllä ne smegmat sitten siellä altaassa huuhtoutuu.
Tämä on nähtyä ja toistuvaa!!
Kyllä suomalaiset pikkupojat lähes aina menevät isiensä komennuksessa suihkuun ja pesevät myös "sieltä".
Tämä on nähtyä ja toistuvaa!!
Kyllä suomalaiset pikkupojat lähes aina menevät isiensä komennuksessa suihkuun ja pesevät myös "sieltä".
Vastaukset 49
Vanhimmat
Well, kävitkös kertomassa somalipojille miksi suihkussa pitää käydä ennen altaalle menoa. Heillä ei ole uima-altaita somaliassa, joten ei heidän isät osaa meidän kulttuurin perusasioita heille opettaa.
Toimi ja vaikuta uimahallissa, tämä on tuohon ongelmaan väärä foorumi. Miten kummassa tänne marmattaminen vaikuttaisi asiaan?
Muista olla kohtelias puhuessasi vieraille ihmisille, silloin he kuuntelevat mitä sinulla on sanottavana.
Kai nyt somalipojan pitäisi jo osata lukea, mitä ohjeissa sanotaan. Älä yritä syyllistää valtaväestöä tässä asiassa.
Olet täysin väärillä raiteiila Joke.Muslimi ei
kuuntele eikä ota komentoa muilta kuin isältään
tai toisilta muslimeilta.
"muslimi ei kuuntele eikä ota komentoa muilta kuin isältään tai toiselta muslimilta"?????????
Muut on näille tyypeille rasisteja, ei näitä saa opettaa sanoo hyysäritkin!!!!!!!!!!!!
Somalit ei peseydy
Oikeita koronann levityskoneita.
Ei heidän käytöstä voi oikaista, jos menet jotain sanomaan olet "RASISTI", vaikka kyseessä olisi juurikin tuon kaltainen huonojen tapojen oikaisu
Onhan siellä kuvalliset ohjeet lukutaidottomille,ne apinat ei yksinkertaisesti välitä mistään. Ole kohtelias, voi jessus vieläkö niille pitäisi kumarrella. somput ei tähän maahan kuulu.
Heh,ja kaiken lisäks vielä tulevat fattan lipuilla swimmaan.
Somaleille pitäs saada oma "loka"-allas!
Sinäpä sen sanoit, suvakeille ja sompuille omat altaat....
Saako ruskeeta nahkaa puhtaaksi millään?
Well, kävitkös kertomassa somalipojille miksi suihkussa pitää käydä ennen altaalle menoa. Heillä ei ole uima-altaita somaliassa, joten ei heidän isät osaa meidän kulttuurin perusasioita heille opettaa.
Toimi ja vaikuta uimahallissa, tämä on tuohon ongelmaan väärä foorumi. Miten kummassa tänne marmattaminen vaikuttaisi asiaan?
Muista olla kohtelias puhuessasi vieraille ihmisille, silloin he kuuntelevat mitä sinulla on sanottavana.
pesevät aivonsakin ennen kuin menevät sanomaan mitään
WELL, en ole kenenkään isä. Tulisit itse sinne altaalle neuvomaan osaamattomia! Kuinka monta kertaa olet neuvonut somaleja käyttämään vaikka jotain lippuautomaattia tai vaikka neuvonut pelaamaan hedelmäpeliä, ei taida kiinnostaa sua auttaminen. Tekisit asioille jotain!
Eivät ne niitä pippeleitään paljasta, jos "paha setä" käskee! Se tulee kulttuurista mitä ei ole. Ja kyllä heille on varmasti kerrottu miten tulee menetellä. Ja siellä pukuhuoneissa seinillä on IIISOOOOJA kylttejä ja jos on epävarma mitä pitää tehdä voi seurata miten muut menettelevät. Jos sen sijaan ei välitä, kastelee hiukset nopeasti jotta "ei jää kiinni" uimavalvojalle.
Ei ole minun asiani, jos siellä sierra leoneissa eivät osaa eivätkä halua muuta kuin käyttää rynkkyä 10 vuotta.
nimi. en haluaisi uida liassa, mutta kai minun täytyy kun en saa olla "rasisti".
Lainaus:
>>>Kuinka monta kertaa olet neuvonut somaleja käyttämään vaikka jotain lippuautomaattia tai vaikka neuvonut pelaamaan hedelmäpeliä, ei taida kiinnostaa sua auttaminen. Tekisit asioille jotain!
>>>Kuinka monta kertaa olet neuvonut somaleja käyttämään vaikka jotain lippuautomaattia tai vaikka neuvonut pelaamaan hedelmäpeliä, ei taida kiinnostaa sua auttaminen. Tekisit asioille jotain!
Vaikka mitä ilmeisimmin uskonto on väärä!
sompun kanssa ainut kommunikaatio on halveksiva katse.
Aivan selvää on, että tämäkin keskustelu pyritään mollaamaan tietyn naistahon toimesta. Mutta minulla on kopiot kirjoituksistani, jotka putkahtavat uudelleen keskusteltaviksi mikäli tästä asiasta ei nyt uskalleta keskustella rasismiin vedoten. Siis mikäli tämä on kuumaperuna joka pitää lakaista maton alle ja poistaa palvelimelta. Tämä kirjoitus ei riko lakia.
Voi herran jestas...näinkö alas ollaan vajottu... Eikö ole mielenkiintoisempaa aihetta kansalaiskeskustelulle kuin stereoptypisesti mollata koko kansanryhmän käytös muutamalla silminäkijä havainnolla? Lues tämä: Minulla on muutama SUOMALAINEN kaveri, jotka kehuvat kerran kuseneensa uima-altaaseen -> mielestäni kukaan suomalainen ei saa enää mennä uima-altaaseen.
Eikä tätä keskustelua adminien edes kannata sensuroida, saavatpahan monet hyvät naurut aamukahvia juodessaan.
hyvät naurut.
Tämä nm. Jokehan on varsinainen HYYSÄRI!!!!!!
MAASSA JA UIMAHALLISSA MAANTAVALLA!!!!!!!!!!
Käyn mielelläni uimahallissa .Tosin asun ruotsissa .Olen suomalainen ja en peseydy uimahallissa ,kun en edes ilkeä sinne likaisena mennä .Jalkani puhdistan huolella ,ennen kotiin lähtöä ,muuten en tapaa peseytyä (kuin vasta kotona) .En kyllä muista , josko kansaa tähän tauluilla kehoitetaan .
Hajuhaitoista olen kuullut vain yläluokan rouvan joskus maininneen , että " kaikki ne haisevat pahalle " , tarkoittaen meitä " tav. tallojia"
Nauretaan yhdessä HYYSÄRILLE.
Olet viestisi mukaan tarkkaillut paljon somalimiesten sukuelinten seutuja, jopa sen, pesevätkö he siittimensä.Mitä tämä jopa pakonomaiselta vaikuttava kiinnostus tuohon asiaan kertoo sinun mielestäsi sinusta itsestäsi?
Tarkkailetko yhä somalimiesten haarovälejä vai oletko jo siirtynyt vaikkapa islantilaisiin miehiin.Kiivaudestasi päätellen tirkistely on sinulle kova juttu.Oletko ajatellut joskus keskittyä jonkun aivan muun asian harrastamiseen.Ainakin se saattaisi avartaa ja viedä ajatuksesi edes hetkeksi pois somalimiesten sukuelinten seudulta.En kuitenkaan suosittele alkoholiin hukuttautumista.Pistäydy joskus terveyskeskuksessa juttelemassa omalääkärisi kanssa. Jokaiselle joka sinne tulee, nimitetään omalääkäri.Omalääkäri on siellä sitä varten, että sinulla olisi parempi olla.
hyvä :)
Tiedän mikä on lääkäri. Kiivas olen koska en halua uida loassa. Voisivat pestä mulkkunsa vaikka pyyhkeen sisässä jos vain sen tekisivät. Yleinen smegmakylpy ei tunnut kivalta.
Teistä on ilmiselvästi erittäin nautittavaa rypeä sontakaukaloissa ja luulette peseytyneenne. Ja sitten menette vielä nuolettamaan muilla toisianne. Ai hitto, että olette oikein valaistuneita.
äänestä snky:n ehdokkaita niin päästään eroon niistä !
http://www.snky.cjb.net
Pesemättä jättäminen on typerää sillä uimahalleissa leviää muutoinkin aivan liikaa jalkasienet yms.
muutenkaan. Eihän siellä viidakossa mistä ne on tulleet ole edes suihkuja. Ja eihän suurinta osaa niistä edes kiinnosta opetella suomen kieltä, saatikka yrittääkkään hakea töitä. Rikoksia ne kyllä tekee suhteessa paljon enemmän kuin suomalaiset. Ja molottavat sitä karsean kuuloista mölinäänsä kovalla äänellä joka ikisessä paikassa, jopa kirjastossa jossa pitäisi pyrkiä olemaan mahd. hiljaa.
ei ne peseydy kotonakaan koskaan
Kaivoit sitten 17 vuoden takaa eli v:lta 2003 olevan ketjun tänne. Varmaan tärkeä asia sulle vielä.
Miten se olisi vanhentunut uutinen. Kerroppa se.
Jos tilanne on todellisuutta näiden osalta edelleen? Harmi tietysti kun vastoin kansan tahtoa näitä otettu, annettu päästä maahan ja heistä aiheutuviin ongelmiin ei puututa. Tämän väärin oikeita suomalaisia kohtaan. Noilla on aina lähtömaahansa paluun mahdollisuus. Paluu on mahdollinen.
Suvakeilla on kiire jakaa kansalaisuuksia, ettei vieraita voisi kehottaa lähtemään KOTIINSA..
Maskuliinista "sotilaan" hajua ei haluta pestä pois. Se antaa ylemmyydentunteen vääräuskoisten seurassa.
Onneksi ovat valuneet täältä pohjoisemmasta Suomesta vuosien saatossa Helsinkiä rikastuttumaan.
Eikö uimahalleihin voisi asentaa painepesureita, ja kamerat, jotka kun huomaavat somaleita, automaattisesti aloittavat 130 baarin paineella pesuojelman.
No eipä ole turhaan istuttu 17 vuotta Teboilin baarissa siellä Pohjois-Suomessa.
UI sinä vaan kusi ja sonta-altaissa ihan suu auki. Oot varmaan kuin kotonasi, kun oot käyny Intian Gangesjoessa valaistumassa.
Ja kumpa olisinkin pohjois suomessa.
elukat eivät muutenkaan elä kuten ihmiset.
somalit karkotettava välittömästi, eivät ole 30v oppineet sääntöjä.
Kuka menee uimahalliin kyttäämään jotain somalien peseytymistä? Tosi surkeeta touhua,
Ei varmaan tartte "kytätä", kun touhu on ilmiselvää, jonka kaikki tietää.
Ole hiljaa ja kiitollinen, kun saat vielä käydä siellä uimahallissa. Voisit vaikka polvistua aina kun näet somalin siellä.
Uloste saastutti Espoon suosikkirannat – uimista vältettävä
Espoon kaupunki tiedottaa, että Oittaan ja Laaksolahden uimarantojen vedestä 14. heinäkuuta otetuissa näytteissä on todettu viitteitä ulosteperäisestä saastumisesta.
Kaivettu 17 vuoden takaa vanha ketju esiin, kun ei ole osattu aloittaa uutta, ja sitten jatketaan samaa rasistista länkyttämistä.
Tosi peräkylän meininkiä.
Totuus kirpaisee?
Inhoan somaleita.