Huomasitteko????

Salkkareitten sivuilla Roomeo yrittää elvyttää Annikaa niin Annikalla on Punaiset hiukset.Varmaan Verta hiuksissa luulisin.
31414
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kaipa se löi päänsä siihen kivikkoon, kun hyppäv ;|

Äänestä

Roomeo elvyttikin niin taidokkaasti. Ekassa otoksessa käsivarret taipu niin ettei varmasti ollut mitään hyötyä koko touhusta. Toisesta kuvakulmasta otettu kohtaus oli varmaan kuvattu myöhemmin kun näyttelijälle oli opetettu elvytyksen alkeet. Pysyivät käsivarret suorina. Kuitenkin päässyt sarjaan tuo otos missä elvytys menee vituiks.

Äänestä
  • imo aiheetonta kritiikkiä.

    1) Kun jotain ihmistä tositilanteessa joutuu elvyttämään mihin suht harvoin kuitenkaan kenenkään tarvitsee kylmiltään ruveta, voi mennä hetki muistellessa ja kokeillessa miten tässä nyt pitikään toimia

    2) Aikoinaan ensiapukurssin harjoituksilla minä totesin olevani ilmeisesti niin pitkäselkäinen ja -kätinen, että kädet olivat luonnollisesti vähän mutkalla kyynärpäästä. Kouluttaja ihmetteli ja kysyi että onko tuo tosiaan mielestäsi hyvä asento ja totesin, että en minä ainakaan tarvitse koko yläkropan voimaa pumppaukseen ja tässä saa parhaan tuntuman. Hän totesi sitten asian olevan hyvä niin ja antoi pisteet.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


tanu kirjoitti:

Salkkareitten sivuilla Roomeo yrittää elvyttää Annikaa niin Annikalla on Punaiset hiukset.Varmaan Verta hiuksissa luulisin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu