Jos näkyy rekisterissä merkintä tuolla asiakasrekisterissä ja haluaa hoitaa pois ne niin voiko ne hoitaa suoraan menemällä vaan sinne ja sanoo että haluisin maksaa ne heti tässä nyt pois vai pitääkö ne maksaa just niille tahoille mistä velat ovat peräisin?
Asiakastieto oy
Chat09
51108
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
oletko tyhmä vai????....ei ne merkinnät sieltä rahalla lähde pois
Ethän sinä Asiakastiedolle ole velkaa! Ts eivät huoli rahaa syntiesi putsaamiseen. Asiakastieto Oy ainoastaan kerää ja säilyttää tietoja. Omien tietojen tarkistaminen (kerran vuodessa) on ilmaista, eli jos et muista (!!!) minne kaikkialle olet velkaa niin tilaa luottotieto-rekisteriote Asiakastiedosta ja ala soitella velkojia läpi sen mukaan.
Merkintä ei poistu vaikka maksaisit sen pois, mutta siihen voidaan lisätä "saatava suoritettu" -merkintä, joka lieventää asiaa.
näkyykö tuolla asiakastieto oy:ssä myös perintätoimiston velat,jos niitä ei ole viety mihinkään pidemmälle?
Asiakastieto oy on täysi pörssiyhtiö jonka omistus Englannissa.
Jokaisen ihminen saa tietonsa pois heiltä koska he eivät ole viranomainen.Asiakastieto oy kalastaa tietonsa suomen viranomaisilta ja keräävät tietonsa yhteen nippuun ja myyvät eteenpäin.
Suosittelisin lähettämään sähköpostia kyseiseen yritykseen ja tiedustelemaan asiaa tiukempaan sävyyn
Minä aion kieltää tietojen antamisen asiakastieto oy:lle
Kuulin juuri, että ne ovat jo kalastaneet tiedot viranomaisilta, laittaneet ne nippuun ja myyneet eteenpäin.