WTC Uutisia!!

Tässä "uudessa" videossa näemme,no jos vai vittsitte katsoa,näemme räjähdyksen aiheuttaman savupilven juuri ennen wtc 2 sortumista aivan katutasolla!!!

Tämä pätkä on vasta hiljattain laitettu jakeluun ,perhe ilmeisesti haluaa oikeuden tapahtuvan!!

Ja nainen kuka kuvaa huom hänen kommenttinsa:IT WAS A MILITARY PLANE!!
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1323202

Ja tämä todella on uutinen joten nenänkaivaja älä siirrä!
11991
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

muualta saatavissa, en nimittäin saa yhteyttä tuolta iltasanomien linkin kautta!?

Äänestä
  • kyllä se toimii,kestää tosin hieman aikaa!!

    Äänestä

iät ja ajat saatavilla.
IS kirjoittaa tietysti nyt sitten vanhoja asioita kun ei ole mitään Susan-rintamalla tapahtunut.

Äänestä
  • mutta uutta Suomen lehdistössä!

    Äänestä

saatu tuolle videolle - mitä helkkaria noilla paloautojen kuvaamisilla ja muulla epäolennaisella nyt muka saavutetaan???
Monesta videostahan on näkynyt se siviilijumbojetti.

Äänestä


  • mutta huomionarvoista on, että kuvannut nainen sekä hänen ystävättärensä sanoivat sen ääneen: "it was a military plain!" jos nainenkin tunnistaa ilmavoimien koneen... no, vetäkää omat johtopäätöksenne.

    Äänestä

Ensin tuli vanha JFK -video julki, ja nyt tämä. Onko nämä videot laitettu nyt julkisuuten vain siksi, että kohta julkistetaan myös Pentagonista video, jolla näkyy miten lentokone todella iskeytyi ko. rakennukseen?

Näillä "uusilla" videoilla siis pyrittäisiin vain pehmentämään sitä ihmettelyä, että miksi Pentagonin videon julkaiseminen kesti niin kauan?

En jaksa millään uskoa, että pitkään "puolueellinen" media olisi nyt jotenkin terästäytymässä. Tässä on pakko olla joku taka-ajatus, sillä tuokin "uusi" wtc-video on julkaistu jo viime vuonna.

Eli siis, mistä on oikein kyse? Onko Pentagonin miehet viimein saaneet tehtyä fake-videon, jossa tuo 757 sitten näkyy iskeytymässä Pentagonin rakennukseen? Ja tämä video sitten esitellään suurelle yleisölle "todisteena"?

Äänestä
  • todistus kelpaa Pentagonin iskun luonteen selvittämiseksi.

    Luvuthan olivat 100-1, eli sata näki matkustajalentokoneen ja yksi näki jotain muuta ja se tuo yksikin tuli tunnontuskiin ja kertoi keksineensä koko jutun ja esiintyi silminnäkijänä vaikka oli tapahtumahetkellä sadan mailin päässä.

    Äänestä

  • silminnäkijöiden kirjoitti:

    todistus kelpaa Pentagonin iskun luonteen selvittämiseksi.

    Luvuthan olivat 100-1, eli sata näki matkustajalentokoneen ja yksi näki jotain muuta ja se tuo yksikin tuli tunnontuskiin ja kertoi keksineensä koko jutun ja esiintyi silminnäkijänä vaikka oli tapahtumahetkellä sadan mailin päässä.

    http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=114&conference=4500000000000580&posting=22000000023555656

    .. enkeleitäkin ja uskovat Raamatun jumalaan vaika ei ole asiasta YHTIKÄS MITÄÄN NÄYTTÖÄ.

    :D

    3.Mooseksen kirja, Leviticus 3:

    1. "Jos hänen uhrilahjansa on yhteysuhri, tuokoon hän, jos hän tuo
    raavaskarjasta härän tai lehmän, virheettömän eläimen Herran eteen.

    2. Ja hän laskekoon kätensä uhriteuraansa pään päälle ja teurastakoon sen ilmestysmajan ovella; ja papit, Aaronin pojat, vihmokoot veren alttarille ympärinsä.

    3. Ja hän tuokoon yhteysuhrista uhrina Herralle sisälmyksiä peittävän rasvan ja kaiken sisälmysten rasvan

    4. ja molemmat munuaiset ynnä niiden päällä lantiolihaksissa olevan rasvan ja maksanlisäkkeen, joka on irroitettava munuaisten luota.

    5. Ja Aaronin pojat polttakoot sen alttarilla polttouhrin päällä, joka on halkojen päällä tulessa, suloisesti tuoksuvana uhrina Herralle.

    6. Mutta jos hän tuo uhrilahjanaan Herralle yhteysuhriksi pikkukarjasta urospuolen tai naaraspuolen, niin tuokoon virheettömän eläimen.

    7. Jos hän tuo uhrilahjanaan lampaan, niin tuokoon sen Herran eteen

    8. ja laskekoon kätensä uhriteuraansa pään päälle ja teurastakoon sen ilmestysmajan ovella, ja Aaronin pojat vihmokoot sen veren alttarille ympärinsä.

    9. Ja hän tuokoon yhteysuhrista uhrina Herralle sen rasvan, koko rasvahännän, joka on irroitettava häntänikamista, sisälmyksiä peittävän rasvan ja kaiken sisälmysten rasvan

    10. ja molemmat munuaiset ynnä niiden päällä lantiolihaksissa olevan rasvan ja maksanlisäkkeen, joka on irroitettava munuaisten luota.

    11. Ja pappi polttakoon sen alttarilla uhriruokana Herralle.

    12. Ja jos hänen uhrilahjansa on vuohi, tuokoon sen Herran eteen

    13. ja laskekoon kätensä sen pään päälle ja teurastakoon sen ilmestysmajan ovella; ja Aaronin pojat vihmokoot sen veren alttarille ympärinsä.

    14. Ja hän tuokoon siitä uhrilahjanaan Herralle uhriksi sisälmyksiä peittävän rasvan ja kaiken sisälmysten rasvan
    15. ja molemmat munuaiset ynnä niiden päällä lantiolihaksissa olevan rasvan ja maksanlisäkkeen, joka on irroitettava munuaisten luota.

    16. Ja pappi polttakoon ne alttarilla uhriruokana, suloisesti tuoksuvana uhrina; kaikki rasva olkoon Herran oma.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


wtc-1 kirjoitti:

Tässä "uudessa" videossa näemme,no jos vai vittsitte katsoa,näemme räjähdyksen aiheuttaman savupilven juuri ennen wtc 2 sortumista aivan katutasolla!!!

Tämä pätkä on vasta hiljattain laitettu jakeluun ,perhe ilmeisesti haluaa oikeuden tapahtuvan!!

Ja nainen kuka kuvaa huom hänen kommenttinsa:IT WAS A MILITARY PLANE!!
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1323202

Ja tämä todella on uutinen joten nenänkaivaja älä siirrä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu