Ylen dokkari

Turkistarhaus pitää lopettaa YK:N avulls koko maailmasta. Niin kauan kuin on turkistarhausta, mikä ei ole ihmisen perustarve, kaikki turkis"terroristit" ovat oikeutettuja toimimaan!
1147
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

samalla nousisi luonnossa elävien turkiseläinten hinta ja niistä saisi joku leivän joka tarvii, viitsii ja myös osaa (ilman koneita). Nykyturkit ei ole tämän ukon silmissä vessapaperinkaan arvoista ja ämmät keekoilee paskansyöjien turkit päällä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


??? kirjoitti:

Turkistarhaus pitää lopettaa YK:N avulls koko maailmasta. Niin kauan kuin on turkistarhausta, mikä ei ole ihmisen perustarve, kaikki turkis"terroristit" ovat oikeutettuja toimimaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu