ilman mahdollisuutta ehdonalaiseen.
suomessa mikäli sillä olisi ollut perhe ja vakituinen työ niin olisi raiskatun ja murhatun perheen tarvinnut maksaa sotilaille korvauksia.
amerikka on oikeusvaltio
suomessa mikäli sillä olisi ollut perhe ja vakituinen työ niin olisi raiskatun ja murhatun perheen tarvinnut maksaa sotilaille korvauksia.
amerikka on oikeusvaltio
Vastaukset 3
Vanhimmat
Sillä Helsingissä ei raiskata ketään vastoin tahtoaan. Helsingissä ei ole raiskauksia, vaan tapahtumia joissa kevytkenkäiset hutsut menevät tyrkyttämään itseään pusikoihin. Näinollen jos helsingissä syytetään raiskauksesta, niin siinä hutsu herjaa asiakastaan jälkikäteen. Tuollaisesta tuleekin maksaa korvauksia.
Että se Paavo onkin FIKSU mies.
Jenkkitiedotusvälineistä (tsekkaa vaikka CNN jos et usko) selviää että mahdollisuus ehdonalaiseen 10 vuoden päästä eli se siitä oikeusvaltiosta.
Jos teko olisi tehty jenkkilässä keskiluokkaiselle/valkoihoiselle muijalle & perheelleen ei tuosta ilman kuolemantuomiota olisi voinut selvitä.
Venäläissotilaat ovat tehneet Tshetsheniassa paljon pahempiakin raiskausmurhia, mutta Putin on tainnut vain antaa ansiomitaleja näille "urhoille"!