Miksi Salkkareissa melkein kaikki rooli-henkilöt pitää poistua sarjasta kuolemalla? Mielestäni käsikirjoittajalla ei ole tässä kohdassa homma hanskassa. Mihin sarjan käsikirjoittaja tällä "kuolema" tempulla pyrkii?
Viimeksi roolihahmo Annika poistui sarjasta fiktiivisen kuoleman kautta.
Viimeksi roolihahmo Annika poistui sarjasta fiktiivisen kuoleman kautta.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Osa lähtee tampereelle.
molempi pahempi ;D
Sanoin melkein kaikki.
Joo, toi annikan poistaminen kuolemalla oli aika tylsä ratkaisu. Salkkareissa tuntuu aina kuolevan joku kun sitä satun katsomaan.
Annika olisi mieluummin voinnut lähteä jenkkeihin opiskelemaan tai muuta sellaista. :p
jeh, toi annikan kuolema oli tooodellla outoa. se vaan delas ykskaks, ja vaikkei hahmo mielestäni ollut niitä mielyttävämpiä, en olisi annikallekaan toivonut noin kurjaa kohtaloa. kohta salkkareissa ei riitä enää henkilöitäm kun kaikki kuolee
Ja miksi pitää tehä toi kuolema noin ilosella hetkellä, kun oli Annikan synttäritkin. Ja täytti 18v. Täysikänen. Et ``kiva´´ synttärilahja et kuolee.
Olen kans sitä mieltä, että salkkareissa on kuollut jo niin paljon ihmisiä, että se ylittää kaikki realistisuuden rajat. Jos jonkin oikean kerrostalon asukkaista olis kahdeksan vuoden aikana kuollut noin moni, puhuttais jo kirouksesta. Varsinkin kun lähes kaikki salkkarien vainajat ovat olleet nuoria ihmisiä. No, realistisuus ei muutenkaan oo koskaan ollu salkkarien vahva puoli. Sais jo loppua koko sarja. Siinä ei oo enää mitään uutta. Vanhat teemat ja juonikuviot vaan toistuu.