Keskustan ehdokas Alpo Rusi on rohkea mies. Hän haastoi Suomen valtion oikeuteen ja vaatii kovia korvauksia, henkisistä kärsimyksistä ja ansion menetyksistä.
Todistajiksi haastetaan Lipposta , Tuomiojaa, Nevalaa ym.isokenkäistä.
Rusi vaatii myös Stasi-listojen julkistamista. Hän on sanonut, että näitä Stasi-vakoojia toimii vieläkin päivänpolitiikassa.
Siinä sukat pyörii monella hepulla, jos listat julkistetaan, niin kuin ilman muuta pitäisi.
Todistajiksi haastetaan Lipposta , Tuomiojaa, Nevalaa ym.isokenkäistä.
Rusi vaatii myös Stasi-listojen julkistamista. Hän on sanonut, että näitä Stasi-vakoojia toimii vieläkin päivänpolitiikassa.
Siinä sukat pyörii monella hepulla, jos listat julkistetaan, niin kuin ilman muuta pitäisi.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Jos miestä riiputetaan ilman aihetta löysässä hirressä pari vuotta, niin on hänellä oikeus vaatia roikuttajat vastuuseen.
- viittaus tähän:
"Siinä sukat pyörii monella hepulla, jos listat julkistetaan, niin kuin ilman muuta pitäisi"
että "isoja kihoja" on listoilla, koska korkein oikeus salasi ne, Suomen turvallisuuden takia.
Miten se vaarantuu, jos roistot tulee ilmi?
Kyllä tässä on paljon mätää.
Olet hyvä todiste kepulaisesta kulttuurista, naapuria ja toista kepulaista sopii aina epäillä. Ja varsinkin voi ja pitää epäillä, jos kepulainen on jotain väittänyt. Asia on silloin päinvastoin kuin on väitetty. Katsotaanpa tähän väliin, mitä sanoo listat nähnyt kepulainen:
http://www.verkkouutiset.fi/arkistojuttu.php?id=30805&hakusanat=DDR
oikein Lipposen nuolija.
Totuuden on tultava esiin. Ja ihan hyvä idea haastaa noita nilkkejä todistajaksi, koska todistajana he joutuvat puhumaan valan alla totta. Jos he olisivat sytettyjä, he saisivat valehdella mielin määrin.
Suomen laki sanktio valaehtoisessa todistuksessa valehtelun varsin ankarasti, joskus pahemmin kuin itse rikoksen jota valehtelu koskee.
Rusin veljekset yhdessä välittivät tietoja täyttä häkää, joka muuta uskoo ei tunnusta tosiasioita. Katsotaan nyt mitä oikeus asiasta sanoo, epäilempä Rusin vetävän vesiperän.
Alpon veli, Jukka Rusi, oli Stasin agentti.
Alpo ei ollut.
Tässä supo kompastui omiin jalkoihinsa.
..mihnkään, vaan aivan tietoisesti ja tahallaan veti Alpo Rusin lokaan tietoisena siitä, että ainoastaan Jukka Rusi oli Stasin listoilla.
Sossumafian tarkoituksena oli peitellä omien vielä aktiivisesti yhteiskunnan johtopaikoilla olevien aatetoverien Stasi-yhteydet.
Tämän takia Stasi-listojakaan ei julkaista vieläkään.
Jos sielä olisi yksikin merkittävä keskustalainen, niin varmasti sen nimi olisi vuodatettu julkisuuteen.
70-luvun Sirppi-liiteri-aate toimii häikäilemättä vieläkin.
käräjille sanomaan, että Alpo Rusi toimi vakoojana?
Katotaan, mitä oikeudenkäynti tuo tullessaan.
Jos Alpo Rusi olisi syyllinen, niin hulluhan hän olisi jos vielä alkaisi juttua kaivelemaan.
Jukka Rusi varmaankin oli syyllinen, mutta sieltä voisi Ukkeli paljastua sinunkin hengenheimolaisiasi, niin että Ukillakin pyörisi sukat jalassa.
Kylmä tasavalta, niin tiedät paremmin.
Sen jälkee lue Mariankadun puolelta, niin tiedät miksi kaikki tapahtui.
Ostin kirjan viime kesänä Porvoosta WSOY:n "tehtaaanmyymälästä" yhden euron tarjoushintaan ja luin sen yhdeltä istumalta.
Kiinnostava tapahtumasarja siitä, miten supon tutkintaprosessit etenevät tutkittavana olleen kertomana.
Miten voi tämän päivän Suomessa käydä tuolla tavalla! Kyllä jäljet varmsti johtavat presidentti Haloseen (entinen Sorsan poliittinen sihteeri).
Luin kirjan oikeastaan vain siksi, että toisena kirjoittajana oli Olli Rehn, jonka yrittäjävanhempia tapasin erään automerkin tiimoilta muutamaan kertaan työni puolesta vuosia, vuosia sitten.
(-;
alkaa vaatia oikeutta täällä demarimafian maassa.
...mies. Rusi on koko elämänsä ollut valtion hyväpalkkaisilla viroilla. Hyt hän on haastanut työnantajansa oikeuteen vaikka mitään rangaistusta ei ole saanutkaan.
Todella vastenmielinen tapaus.
joka vapautukseen asepalveluksesta tähtäsi kannaltamme väärään päähän, konkurssin kautta ajautui sosslukkun kanta-asiakkaaksi. Siis meidän elättämäksemme henkilöksi, joka kuitenkin haukkuu sosiaalisesti apua jakavaa yhteiskuntaamme!
Ihan samanlainen kiittämättömyys.
on aika arka kun tästä ketjusta sensuroidaan osa asiallisista viesteistä pois.
Sääli.
vuotanut jo ajat sitten.
Demarit vuotavat aina toisten asioita.