Bilteman ahtimet

KK70

Löytyy uudesta luettelosta.Tekeeköhän mitään,vai onko samaa paskaa kun Bilteman kamat yleensä.Hinnaltaan yllättävän halpoja.Pelkästä hyllynkomistuksesta kummiski kova raha jos on täys paskaa.

3

2222

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mattivent

      odotan kiihkeästi kuka ostaa ensimmäisen bilteman turbon ja antaa siitä lausunnon, omassa viggenissä on menossa vaihtoon pakopuolen siipi ottaa kiinni kaasua polkaistua kuuluu sisälle vaikka ikkunat on kiinni.

      • vikkeni

        No viggen leluun menisi ainakin biltema ahdin. Surkeita leuja ovat. mutta kyllä ruotsin maalta jotain hyvääkin voi tulla. ehkä bilteman jarruosat on täyttä paskaa, mutta muuten täysin vertailukelpoisia minkä muun tuottajan kanssa vaan kun otetaan samanhintaiset tuotteet verrattaviksi. Ei kympin jakaria voi verrata 20 jakariin jne... mutta,te kun sieltä vielä ostatte ne halvimmat ja mouhootte että paskaa myy. kyllä se niin on ettei halvalla laadukasta vaan saa


    • popo

      Biltema ite niitä turboja tekee. eli luultavasti ovat jonku turbotehtaan tekemiä, mutta ehkä hieman niitä enempi tuotannon "susikappaleita". Uskoisin että ihan toimivia, mutta ei varmaan mitään ikuisia

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      143
      10328
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      73
      9887
    3. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      105
      6869
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      215
      5332
    5. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      173
      5019
    6. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      168
      4211
    7. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      82
      2711
    8. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      170
      2671
    9. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      57
      2540
    10. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      166
      2501
    Aihe