Laitoit kyykkypalstalle nuoruuden kuvan itsestäsi tyyliin "Kuva otettu 10 vuotta sitten. Tähän mennessä seikkailut olivat jo ohi ja 1000 naista kaadettu".
Olit kuitenkin niin tyhmä, ettet muuttanut kuvan alkuperäistä nimeä (jotain wallpaperXXXX.jpg).
Kuningas väitti kuvaa netistä kopioiduksi, mutta totesit kuvan olevan aito. Jopa Runttaaja todisti kuvan aitouden!
Kuitenkin Enkeli löysi kuvan oikean osoitteen ja vaati siihen selitystä.
Sen jälkeen vedit koko asian leikiksi.
Totesitte koko suolisuu-laumalla palstalaiset tyhmiksi, kun menivät halpaan.
Kukahan tässäkin meni halpaan? Eivät ainakaan palstalaiset.
Olit kuitenkin niin tyhmä, ettet muuttanut kuvan alkuperäistä nimeä (jotain wallpaperXXXX.jpg).
Kuningas väitti kuvaa netistä kopioiduksi, mutta totesit kuvan olevan aito. Jopa Runttaaja todisti kuvan aitouden!
Kuitenkin Enkeli löysi kuvan oikean osoitteen ja vaati siihen selitystä.
Sen jälkeen vedit koko asian leikiksi.
Totesitte koko suolisuu-laumalla palstalaiset tyhmiksi, kun menivät halpaan.
Kukahan tässäkin meni halpaan? Eivät ainakaan palstalaiset.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ainoa totuus goldfingeristä löytyy tästä osoitteesta;
http://www.digitoday.fi/digi98fi.nsf/pub/md20030122094652_jvi_59730373
Älkää kiusatko poikaa, ettei sille tule paha mieli.
Ainoa totuus espoolaisesta nuoresta, totuus siitä kirjoittajasta.
MUTTA entäs tämän päivän kirjoittajasta?
Ymmärrät eron vielä myöhemmin!
Kuka ketäkin kiusaa, jää lukijalle epäselväksi.
Iskin pöytään ihan oikean uutisjutun, jota voinen pitää suht- luotettavana. Vastaväitteeksi käy ainoastaan fingerin itse tekemät sivut, joilla esitettyihin juttuihin saa uskoa kuka haluaa.
Vanha juttu, asdfg, se o jo käsitelty loppuun paitsi sä vielä elät viime vuosituhannella. Keinutuolis kaatuu vanhainkodissa?
Iskit kirveesi kiveen taas kerran.
Uutisia on lehdet täynnä, mutta tuo linkkisi ei ole ajan tasalla. Luotettava on espoolaispojan juttuun, MUTTA EI tänne kirjoittavaan!
MINÄ tiedän ja jopa uskon, mistä sinä vain kuvittelet, joten etköhän poistu liukkaasti OMILLE sivuillesi täältä miesten maailmasta!
Jos sinulla on hyvä olla, niin saat aivan rauhassa uskoa omiin höpinöihisi.
No onhan se pari kuukautta vanha juttu. Siis lehtiotsikoihin tuo nousi tämän vuoden tammikuussa, joten ei se nyt niin vanha vielä ole.
No saimpa tällä kertaa kanssanne annokseni paskan jauhatusta täyteen, ja vetäydyn tästä "kyykytettynä" live-elämään :)
Myönnän, ettei minusta ole teille vastusta, minä kun en jaksa pitkään näitä palstoja yhteen putkeen tuijotta.
Teillä sensijaan ei muuta elämää ole. Aina tulette viimeisen sanan sanomaan täällä palstoilla.
Heh heh heh !! :)
Antaudun live-elämään, hyvää jatkoa kaikille. :)
Poistun, kun en jaksa teidän kanssanne jauhaa maailman loppuun asti samaa paskaa.
Hyvää loppu elämää täällä suomi24,lla sinulle toivotan.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.cgi?category=500000000000002&conference=664&posting=22000000000151893
että viimeistään NYT sinun tuleekin lähteä elämässäsi eteenpäin.
Et pärjää minulle näissä tosiasioissa, mutta sen verran viisas olet, että osaat kadota tältä palstalta lähes sivistyneesti!
Elämä jatkuu kaikkialla.
että viimeistään NYT sinun tuleekin lähteä elämässäsi eteenpäin.
Et pärjää minulle näissä tosiasioissa, mutta sen verran viisas olet, että osaat kadota tältä palstalta lähes sivistyneesti!
Elämä jatkuu kaikkialla.
En ole todistanut sen kuvan aitoutta!
Sinäkin olit nähnyt tuon kuvan Goldista.
Vai oliko kyseessä feikki?
"Olen muistaakseni nähnyt tuon kuvan aiemminkin."
Minulta kysyttiin miksi Goldi on sen kuvan sinne laittanut ja minä vastasin, etten tiedä ja kehotin kysymään asiaa Goldilta itseltään ja samalla mainitsin, että olisiko mitenkään mahdotonta, että Goldin kuvaa ei voisi löytyä netistä.
Missään vaiheessa en maininnut kuvan esittävän Goldia.
Olet oikeassa.
Mutta pari kysymystä:
Näyttikö kuvan herrasmies Goldfingeriltä?
Vai huomasitko heti, että kyseessä olisi petos?
Goldi löi tosin asian myöhemmin leikiksi, mutta en käsitä sitä, miksi tämä persoona tekee juttunsa vieläkin epäuskottavammaksi, vaikka haluaisi kaikkien uskovan höpinöihinsä.
En tiedä miltä Goldi näytti 10 v sitten ja minä en saanut siitä hyvin selvää, kun en saanut sitä kuvaa suurennettua, mutta muistelin vaan Goldin (tai feikin) joskus kauan sitten esitelleen saman kuvan ja silloin oli jotain juttua kuvan alkuperästä. Ei se tietenkään Goldilta näyttänyt siitä pienestä kuvasta, mutta en minä ottanut siihen mitään kantaa kun odottelin vaan, että mitä Goldi sanoo. Ajattelin vaan, että siihen on jokin syy, jota en tiennyt, enkä arvannut.
Ei ne Goldin jutut höpinöitä ole, kaikki löytyi, mitä hän on väittänytkin.
Olet näistä "kyykyttäjistä" selvästi fiksuin.
Johtuuko se sitten lappalaisuudesta vai mistä, en tiedä.
Mutta Goldfingeriä kohtaan epäluulot vain kasvavat.
Tiedät varmasti, miksi.
En ole lappalainen, vaikka toisinaan asunkin pohjoisessa, vakituisemmin suunnalla, josta katsoen Etelä-Suomikin on koillis Lappia. Oulun seudulla olen nuoruuteni asustellut.
Uskotko, että olen tavannut tämän Goldfingerin jo 2 kertaa?