Hylätkää harhaoppinne ja liittykää Jumalan Seurakuntaan..Olette asettaneet kuolemattomat ja arvokkaat sielunne tämän bropagandan tähen vaaraan!!
Matkalla helevettiin
Helluntain Lapsi
11628
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Totuuden sanoja siunattu veljeni!
Kreationismi ja älykäs suunnittelu ovat pelkkiä harhaoppeja ja bropagandaa!
Antikristusta naurattaa noiden ulkokullattujen raamattua vääristelevien "kreationististen" houkkien touhuaminen, mutta heille on helvetissä "lahja" varattuna.
Aamen.
helluntain lapsi matkalla helvettiin!
Ainakin jos luen tuon otsikon.
Voi itku ja hammasten kiristys.
Raamatun helvetti on kuitenkin pehmopaikka
verrattuna koraanin vastaavaan
Itse pidän molempien kirjojen
kuvauksia lähinnä mielikuvituksen tuotteena.
Uskon silti mm. edellisen kirjoittajan aitoon uskoon... omasta pelastumisestaan ...yms.
Koska uskoa voi,
vaikka ei ymmärtäisikään
tai tietoa ei olisi varsinaisesti todistettukaan.
helluntailaisen? No siitä, että älykkyys ja yleistieto on sillä tasolla, että niinkin vaikeat sanat kuin propaganda, Darwin ja evoluutioteoria (kyllä se on yhdyssana) ovat liian vaikeita oikein kirjoitettavaksi.
tää täytyy olla trolli!
Että ei kelpaa jumalalle ja piru tietää saavansa, niin tulevaisuus on tiedossa; ei pelättävää.
Maapallo ei ole päivääkään vanhempi kuin mitä raamatussa mainitaan!Typerät ns-"iänmääritykset" ovat saatanan johdatusta ja jotain kieroilua..
(Sianluita tai jotain)?Tai jos jotai dinosauruksii on ollut olemassa niin eivät ole niin vanhoja kuin mitä hoette täällä..
Aika huvittavaa kirjoitella jopa MILJOONISTA vuosista!Hitlerkin sanoi että mitä suurempi velhe niin tyhmä kansa/massat uskovat!
Perkeleen demonitko lie keksineet jotain harhaoppeja esim.evoluutio yms.?
Vaikkapa sellainen, että yhdestä ainoasta kirjasta löytyy täydellinen totuuus?
Mein Kampf?
http://fi.wikipedia.org/wiki/Taisteluni
jonka tarjoaa yksi ainoa kirja, on valhe.
ymmärrysmaailmasta, jossa "Helluntain Lapsi" -nimimerkillä kirjoittava hölmöläispölvästi elää. No, eipä hänen älynlahjoillaan varmastikaan tuon monimutkaisempaa maailmanselitystä voisi ymmärtää.
Me kaikki räjähdämme eli laajenemme eli palamme koko ajan, avautuen koko ajan vähemmän tiheäksi energiaksi tilassa joka ei laajene tai kaareudu.
Olemme siis helvetissä?
Savor
:);):)