Pelastustoimintaan annetuilla lahjoituksilla

vaalimainontaa maksettu?
Milloin asia saatas tutkittua?
12543
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

erityistilintarkastus viideltä vuodelta
käyntiin !!!

Äänestä

saatava.
Huhut ja arvailut kasvaa päivä
päivältä.

Äänestä

puolueella ole varaa alkaa lahjoituksia vaalibudjetteihinsa siirtelemään. Mutta tiiä häntä? Kannattaa tutkia eikä hutkia..

Äänestä
  • vuokrauski on pienestä kansaneläkkeestä tai
    työttömyyskorvauksesta lahjoittavalle.
    Mitää häpyä ei markun touhuissa oo.

    Äänestä

  • tunturihuoneiston kirjoitti:

    vuokrauski on pienestä kansaneläkkeestä tai
    työttömyyskorvauksesta lahjoittavalle.
    Mitää häpyä ei markun touhuissa oo.

    taas on sekkoillu.vasurien syöksykierre alaspäin
    jatkuu.
    kyllähän me ihimiset tiijetään..

    Äänestä

Parasta olisi aloittaa tutkinta sinun pääkopastasi.
Siellä on niin paljon kateellisuutta, kaunaisuutta ja myrkynkylvöbasillia, että remonttiin vaan.

Äänestä
  • pääoma.

    Äänestä

  • On tutkijoita, on tilintarkastajia, on vaikka mitä kuntatarkastajia, erityistarkastajia ja kunnassakin valitut "pätevät" tarkastajat ja kukaan ei tee vääryyksille mitään. Ehkä he eivät vain näe näitä törkeitä väärinkäytöksiä.
    Ammattitaidotonta rupusakkia kaikki.

    Äänestä

  • kalikka kalahti kirjoitti:

    On tutkijoita, on tilintarkastajia, on vaikka mitä kuntatarkastajia, erityistarkastajia ja kunnassakin valitut "pätevät" tarkastajat ja kukaan ei tee vääryyksille mitään. Ehkä he eivät vain näe näitä törkeitä väärinkäytöksiä.
    Ammattitaidotonta rupusakkia kaikki.

    niin, että se näyttää oikealta. En kuitenkaan lähde sitä tässä neuvomaan, poliisille olen kyllä asian ilmoittanut jo kauan sitten. Ainoa, mitä tilintarkastajien ja hyväuskoisten "julkisuuskuvien" pitäisi osata nähdä, on se, onko toimintaympäristö ja siinä toimivien ihmisten teot linjassa kirjanpidossa ilmeneviin tosiseikkoihin. Jos rahaa on vedetty jonnekin sivuun, niin kyllä se näkyy esim. toiminnanjohtajan autossa, asunnosta, lomailuissa, perheen rahankäytössä, ns. henkilökohtaisessa rahankäytössä (mitä arvostaa, minkä laatuista tavaraa ostaa jne). Ne ovat niitä vinkkejä, joiden perusteella tutkimukset pitäisi aloittaa!

    Äänestä

ihan sallittua jos sellaisia yritysjohtajia jotka lahjoittavat sepen toimintaa kymmeniätuhansia euroja käytetään lomalla.Heidän omia varojahan siihen käytetään.

Äänestä
  • perustuslaillinen, mutta kun menee se köyhän ropo siinä samalla ja sehän oli kertomuksen mukkaan enemmän kun niitten rikkaitten yhteensä.

    sinäki eksyt kun et tunne kirijootuksia.

    Äänestä

  • sallittua!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kepulien kirjoitti:

vaalimainontaa maksettu?
Milloin asia saatas tutkittua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu